Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Gdy wystartują już loty międzynarodowe, korzystajmy z polskich lotnisk -
zachęcają władze Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.
W ten sposób pomożemy poprawić sytuację finansową lotnisk, które ucierpiały z powodu epidemii koronawirusa.

- Ten czas może być szansą dla mniejszych lotnisk, takich jak to w Goleniowie - zapewnia Krzysztof Domagalski, rzecznik portu lotniczego Szczecin-Goleniów. - Jest to jakaś też dla nas szansa, ponieważ jesteśmy małym, regionalnym lotniskiem. Liczymy, że uda nam się pozyskać nowych pasażerów, którzy do tej pory korzystali z innych zagranicznych lotnisk, np. berlińskich. To są duże lotniska, z dużymi skupiskami ludzi - dodaje Domagalski.

Straty lotniska sięgają 3,5 miliona złotych. Rząd zadeklarował, że dofinansuje port kwotą kilku milionów złotych. Pomoże też miasto, Szczecin do 2028 roku w ratach dołoży 34 mln złotych.

Z kolei zarząd województwa chce przekazać na działanie lotniska 40 milionów złotych.

- Pomóc mogą też pasażerowie - dodaje Domagalski. - Tak jak jest wspaniały program, który mówi, że każdego dnia można wspierać polską gospodarkę, kupując lokalne produkty. My zachęcamy, żeby korzystać z polskiego, regionalnego lotniska.

Na razie z lotniska w Goleniowie można polecieć tylko do Warszawy.
- Liczymy, że uda nam się pozyskać nowych pasażerów, którzy do tej pory korzystali z innych zagranicznych lotnisk, np. berlińskich. To są duże lotniska, z dużymi skupiskami ludzi - dodaje Domagalski.
- Pomóc mogą też pasażerowie - dodaje Domagalski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty