Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Prawie 400 budek dla jerzyków zainstalowała na blokach w Wolinie Spółdzielnia Mieszkaniowa "Słowianin". Nie wszystkim jednak to się podoba.
Na budynkach położonych nad Dziwną wykonywaliśmy termomodernizację. Do zainstalowania budek zostaliśmy zobligowani po wykonaniu m.in. ekspertyz ornitologicznych - mówił, w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji", zastępca prezesa "Słowianina" Jarosław Kwiatek.

Jak dodał - spółdzielnia nie jest przeciwnikiem jerzyków, budki instalowaliśmy z własnej inicjatywy m.in. na blokach w Świnoujściu.

- Odbieramy też telefony od ludzi niezadowolonych. Jak np. gdzieś zostawiamy jakieś przestrzenie dla ptaszków, bo przy dociepleniu było widać, że jest gniazdo. A mieszkańcy niektórzy później dzwonią i mówią: "Jak mogliście to tam zostawić? Teraz ptaki będą brudziły elewację" - opowiada Kwiatek.

Jerzyk jest jednym z najszybszych ptaków spotykanych w Europie, potrafi osiągnąć prędkość nawet 200 km/h. Ptak ten potrafi zjeść kilka tysięcy komarów dziennie.
- Do zainstalowania budek zostaliśmy zobligowani po wykonaniu m.in. ekspertyz ornitologicznych - mówił, w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji", zastępca prezesa "Słowianina" Jarosław Kwiatek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty