Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / geralt (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / geralt (CC0 domena publiczna)
Na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
Zachorowało łącznie 15 osób w regionie. Covid-19 wykryto u 10 osób (6 kobiet w średnim wieku, starsza kobieta, 2 młode kobiety i mężczyzna w średnim wieku) z powiatu stargardzkiego

Zarażonych jest także dwoje mieszkańców (kobieta i mężczyzna w średnim wieku) powiatu białogardzkiego, mężczyzna w średnim wieku z powiatu polickiego oraz starszy mężczyzna i kobieta ze Szczecina.

Większość osób wykazanych w raporcie to osoby pochodzące z zagranicy, przebywające w kwarantannie i pracujące na terenie województwa zachodniopomorskiego.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w regionie wynosi 761, z czego 23 osoby zmarły.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu doby testy laboratoryjne potwierdziły 575 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Zmarła 76-letnia kobieta z Grajewa, a 172 chorych wyzdrowiało. Aktualnie aktywnych infekcji jest w naszym kraju 10 tysięcy 856.

Łącznie testy laboratoryjne potwierdziły w Polsce 47 tysięcy 469 zakażeń. Zmarły tysiąc 732 osoby, a 34 tysiące 881 chorych wyzdrowiało.

Nowe infekcje, które potwierdzono w ciągu doby, dotyczą 146 osób z województwa śląskiego, 98 osób z województwa wielkopolskiego, 82 osób z województwa mazowieckiego, 78 osób z województwa małopolskiego, 42 osób z województwa podkarpackiego, 20 osób z województw pomorskiego i łódzkiego, 17 osób z województwa dolnośląskiego, 15 osób z województwa zachodniopomorskiego, 13 osób z województw lubelskiego i lubuskiego, 10 osób z województwa podlaskiego, 9 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, 8 osób z województwa świętokrzyskiego, 3 osób z województwa opolskiego i jednej osoby z województwa warmińsko-mazurskiego.

Resort zdrowia poinformował, że liczba łóżek zajętych przez pacjentów z Covid-19 wzrosła w ciągu doby o sześć i wynosi obecnie tysiąc 841, a liczba zajętych respiratorów zmniejszyła się o dwa - do 74.

W kwarantannie mamy o 631 osób mniej niż w niedzielę, czyli 95 tysięcy 794, a nadzorowi epidemiologicznemu podlegają 8 tysięcy 272 osoby. Ich liczba spadła o 251.

Na świecie liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 18 milionów. Od początku pandemii zmarło ponad 688 tysięcy osób, a około 11 milionów chorych wyzdrowiało.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty