Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin/Archiwum]
Cała noc będzie trwać betonowanie fundamentu pod jedną z najważniejszych instalacji budowanej w Policach fabryki Polimerów.
W akcję ma być zaangażowanych 25 betoniarek, które muszą w ciągu kilkunastu godzin wykonać 180 kursów z betonem - mówi wiceprezes Wojciech Blew z Grupy Azoty Polyolefins S.A.

- W jednym rzucie, w jednym momencie wylać dość duży fundament, bo ten fundament ma wymiary 51 metrów na 19, jest grubości 1,8 metra, także razem to jest około 1800 metrów sześciennych betonu. Ten fundament jest dość mocno uzbrojony, także aby to wszystko osiągnęło swoją wytrzymałość, żeby spełniało swą rolę musi być wydane w okresie kilkunastu godzin - tłumaczy Blew.

Beton przygotowują dwa zakłady w Szczecinie. - To jest płyta fundamentów pod budynek, w którym będą zainstalowane kluczowe urządzenia instalacji do produkcji polipropylenu. Jest to urządzenie, w którym dochodzi do wymieszania polipropylenu z dodatkami - dodaje Blew.

Polimery Polickie mają rozpocząć produkcję pod koniec 2022 roku.
- Ten fundament jest dość mocno uzbrojony, także aby to wszystko osiągnęło swoją wytrzymałość, żeby spełniało swą rolę musi być wydane w okresie kilkunastu godzin - tłumaczy Blew.
- Jest to urządzenie, w którym dochodzi do wymieszania polipropylenu z dodatkami - dodaje Blew.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty