Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Szpital Wojskowy w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Szpital Wojskowy w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Sytuacja w 109. Szpitalu Wojskowym w Szczecinie jest opanowana i stabilna - informują jego władze.
W ubiegłym tygodniu koronawirusa wykryto u personelu placówki. Wstrzymano wtedy wszystkie przyjęcia i przeprowadzano kolejne testy wśród personelu i pacjentów. W szpitalu przebadano 300 osób, wykryto 21 przypadków zakażenia.

Jak informuje pełniąca obowiązki rzecznika placówki Katarzyna Grabowiecka, od soboty nie ma nowych zachorowań, ale wykonane zostaną kolejne testy.

- Ponownie będą pobierane wyniki w czwartek dla pacjentów, którzy jeszcze przebywają i dla personelu, żeby mieć sto procent pewności, że nie znaleźli się w okienku serologicznym. Pacjenci mogą czuć się u nas bezpieczni - mówi pełniąca obowiązki rzecznika.

Nadal wstrzymane są przyjęcia do szpitala, ale placówka działa normalnie - dodaje Grabowiecka.

- Funkcjonuje podstawowa opieka zdrowotna, przychodnia specjalistyczna, stomatologiczna oraz pracownie diagnostyczne. W tym pracownia medycyny nuklearnej, radiologii, endoskopii i diagnostyka laboratoryjna z punktem pobrań oraz pozostałe oddziały - wylicza Katarzyna Grabowiecka.

Zdezynfekowane zostały wszystkie pomieszczenia w szpitalu. Władze placówki apelują o przestrzeganie zasad sanitarnych: noszenie maseczek, zachowywanie dystansu i dezynfekowanie rąk.
Relacja Joanny Gralki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty