Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Szpital Wojewódzki w Szczecinie po raz kolejny zwiększa liczbę łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem. To na wniosek wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca.
Jak informuje rzeczniczka placówki, już na większości oddziałów są hospitalizowani pacjenci z Covid-19.

Do tej pory szpital przy ulicy Arkońskiej miał przygotowane 282 łóżka dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Teraz ta liczba zwiększy się do 330, z czego 28 to łóżka intensywnej opieki medycznej.

- Szpital przechodzi kolejną reorganizację - mówi Natalia Cistowska, rzecznik szpitala. - Część oddziałów, jak reumatologia czy geriatria w całości zostały przekształcone dla pacjentów z Covid-19. Na części oddziałów, na których jest taka możliwość wydzielamy te odcinki dla pacjentów ujemnych z innymi schorzeniami. Tych miejsc z dnia na dzień jest jednak coraz mniej. Na ten moment bez zmiany działa oddział kardiologiczny, onkologiczny i chirurgiczny.

Cistowska dodaje, że szpital ma ogromne braki kadrowe: - Brakuje kadry w każdym zakresie. Najbardziej dotkliwie odczuwamy brak pielęgniarek, szczególnie pielęgniarek anestezjologicznych, ale także lekarzy anestezjologów. Oczywiście, to nie w liczbie respiratorów jest teraz problem, ale w tym kto będzie je obsługiwał, jeśli ta liczba zakażeń będzie gwałtownie rosła.

W szpitalu przy ulicy Arkońskiej jest obecnie 192 pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego 23 jest w stanie ciężkim na oddziale intensywnej opieki medycznej.
Relacja Joanny Gralki [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty