Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Urszula Pasławska. Fot. paslawska.pl
Urszula Pasławska. Fot. paslawska.pl
Mógł wydać wyrok "precyzyjnie i wariantowo", a zachował się jak "rzeźnik" - tak o wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji mówiła, w "Rozmowie pod Krawatem", posłanka PSL Urszula Pasławska.
Zwracaliśmy uwagę na zapisy Konstytucji, artykuł 38., który stanowi, że "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia". Posłanka PSL stwierdziła, że to "ogólne zapisy".

- Nazywa ochroną życia, ale nie definiuje od kiedy nazywa człowieka - mówiła Pasławska.

- To zdefiniujmy: mówimy o zabijaniu dzieci - dodał redaktor Piotr Cywiński.

- Konstytucja nie definiuje wszystkich pojęć, zostawia pewne klauzule generalne, które my jako społeczeństwo powinniśmy definiować. Po drugie: dlaczego my dzisiaj musimy wprowadzać tak ścisłe przepisy, które nie tylko będą zakazywały, ale również karały? - odpowiedziała Pasławska.

Zaostrzenie przepisów nie zmniejszy liczby zabiegów - oceniała Pasławska. Kobieta zrobi wszystko, żeby mieć dziecko i wszystko, aby nie mieć dziecka - stwierdziła posłanka PSL przewidując wzrost "podziemia aborcyjnego".
- Dlaczego my dzisiaj musimy wprowadzać tak ścisłe przepisy, które nie tylko będą zakazywały, ale również karały? - odpowiedziała Pasławska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty