Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Aleja Wojska Polskiego. źródło: Miasto Szczecin.
Aleja Wojska Polskiego. źródło: Miasto Szczecin.
Widok od strony Placu Szarych Szeregów. źródło: Miasto Szczecin.
Widok od strony Placu Szarych Szeregów. źródło: Miasto Szczecin.
Wojska Polskiego i Plac Zgody. źródło: Miasto Szczecin.
Wojska Polskiego i Plac Zgody. źródło: Miasto Szczecin.
Plac pomiędzy Wojska Polskiego a Ściegiennego - dawna tzw. "Ściana płaczu". źródło: Miasto Szczecin.
Plac pomiędzy Wojska Polskiego a Ściegiennego - dawna tzw. "Ściana płaczu". źródło: Miasto Szczecin.
Decyzja zapadła. Do przebudowy przygotowywane są dwa odcinki alei Wojska Polskiego w Śródmieściu Szczecina.
Niezbędne dokumenty zostały właśnie wysłane już do Europejskiego Biuletynu Zamówień Publicznych i niebawem przetarg zostanie opublikowany.

W pierwszym etapie, przebudowany zostanie odcinek alei między placami Zwycięstwa a Szarych Szeregów. Zadanie obejmie też ulicę Jagiellońską między Piastów a Wojska Polskiego oraz część Śląskiej od Więckowskiego do drogi wewnętrznej, za budynkami Spółdzielni Mieszkaniowej "Śródmieście".

Nasadzenia będą obejmowały przede wszystkim drzewa, w tym platany, magnolie i krzewy. Zbudowana zostanie też fontanna.

Drugi etap obejmie wykonanie dokumentacji projektowej, a następnie zrealizowanie prac budowlanych, polegających na przebudowie układu drogowego i torowego w rejonie placu Zwycięstwa.
Relacja Marka Borowca [Radio Szczecin]

Dodaj komentarz 4 komentarze

Nie widzę parkingów. Nie kojarzę żeby został tam zbudowany jakiś podziemny parkingowiec. Chyba miasto usilnie chce zabić przedsiębiorczość w centrum miasta. Brak samochodów to wyraźny spadek klientów. Nie ma dużego problemu o ile w okolicznych uliczkach da się zaparkować ale tych jest coraz mniej. Szczecin jest zbyt rozległym miastem i ma zbyt słabą infrastrukturę poza-samochodową żeby robić takie cyrki chociaż bardzo bym chciał żeby docelowo tak centrum wyglądało. Ale najpierw trzeba zrobić dobrze funkcjonującą alternatywę dla ruchu samochodowego.

Może miasto by się zabrało za mniej spektakularne ale bardziej potrzebne inwestycje?
Na przykład takie podziemne garaże.
Albo zwiększenie częstotliwości (i może też jakości) komunikacji miejskiej bo o ile w centrum i na głównych trasach jeździ w miarę często to dojechanie z dalszych rejonów jest uciążliwe. Szczególnie poza godzinami szczytu, a chcemy przecież żeby wygodnie było dojechać do centrum również po pracy.
Albo poprawę infrastruktury rowerowej nie w postaci budowy słabych ścieżek rowerowych czy często zbędnych pasów rowerowych ale przede wszystkim ułatwienia przejazdu przez skrzyżowania - plac kościuszki jest tu sztandarowym przykładem.
Jaka jest kara za świadome działanie na szkodę miasta i celowe stwarzanie kongestii?
Kolejne dobijanie Centrum Miasta ; czyli zwężanie ulic kosztem przepustowości dróg w Mieście ! Oczywiście zaraz zwolennicy zakrzyczą że tak jest w Polsce ... Zróbcie jeszcze deptak od pl.Żołnierza / Adamowicza (?) aż do Hotelu Odra ! Upadnie tam działalność gospodarcza po to tylko aby pijane hordy z knajp mogły tam sobie nocami spacerować ; a do najbliższego spożywczego będziecie biegać po 500m. i dzwonić co chwilę na Policję bo ktoś się drze na ławce.
patrząc na to, coście uczynili z dreptakiem Bogusława, w środku którego stoi nieczynna od lat fontanna, której szkodzi woda, zaś jedna strona tego pijackiego dreptaka to straszące od lat rudery, to patrząc na to - ZAŁAMUJĘ RĘCE!
Centrum Szczecina opanują kolejne knajpy, pijalnie alkoholi oraz różne takie mordownie, że strach będzie tam chodzić po zmroku, jak teraz po Bogusława!!!
No, może gdybyście tam ulokowali kilka burdeli i jakieś kasyna, to można by było toto nazwać "NASZ WILL" na naszych możliwości

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty