Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zbigniew Bogucki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zbigniew Bogucki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Współpracę ze służbami i samorządami, niezależnie od bieżących sporów politycznych - zadeklarował, w "Rozmowie pod krawatem", nowy wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
Polityk Prawa i Sprawiedliwości, gdy był radnym sejmiku, nie raz ścierał się z działaczami Koalicji Obywatelskiej i marszałkiem Olgierdem Geblewiczem. Teraz - jak podkreśla Bogucki - będzie występował w roli wojewody, a to zobowiązuje do współpracy.

- Polityka to jest twarda gra, twarde spory, ale spory dla dobra mieszkańców. Ja nie wyobrażam sobie innej sytuacji niż właśnie próbę podjęcia takiej bardzo dobrej współpracy, mimo wielu różnic, które dzielą nas, chociażby z częścią samorządów, wywodzących się z innej opcji politycznej. To wszystko musi ustąpić, zejść na plan drugi albo trzeci. Dzisiaj pierwszoplanowa jest współpraca, bo bez tej współpracy nie będzie skutecznej walki z pandemią czy skutecznych działań, które nas mają wyprowadzić na prostą - przekonuje Bogucki.

Zbigniew Bogucki, w związku z objęciem funkcji wojewody, złożył mandat radnego sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Zastąpi go inny polityk Prawa i Sprawiedliwości, wcześniej radny miejski, Rafał Niburski.
- Dzisiaj pierwszoplanowa jest współpraca, bo bez tej współpracy nie będzie skutecznej walki z pandemią czy skutecznych działań, które nas mają wyprowadzić na prostą - przekonuje Bogucki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty