Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zgrzyt w koalicji rządzącej sejmikiem, KO przegrywa głosowanie - polityk opozycji komentuje, że "Platforma Obywatelska ma zapędy, żeby zawłaszczać wszelkie sfery" a faktycznie jest w mniejszości - podkreślił Paweł Mucha w "Rozmowach pod krawatem".
Radny sejmikowej opozycji z Prawa i Sprawiedliwości tłumaczył, że dobrym zwyczajem jest obsadzanie przedstawicieli wszystkich klubów w Radach Społecznych podległych marszałkowi instytucji leczniczych. W przypadku szpitala w Koszalinie przepadła propozycja PSL - i ten klub wsparty przez PiS przegłosował KO.

- Pojawiła się propozycja czy postulat, żeby wrócić do składu Rady Społecznej i mieliśmy próbę takiego dictum ze strony marszałka województwa, który chciał przeforsować, żeby taka dyskusja się nie odbywała i żeby przedstawiciele nie zasiadali, tak jak klub PSL zgłasza. Koalicja Obywatelska nie ma większości. Mamy koalicję. Może dziwić to, że takie zapędy, żeby zawłaszczać wszelkie sfery decyzji, są akceptowane przez mniejsze kluby - mówił radny PiS Paweł Mucha.

W sejmiku KO ma 12 radnych, PiS ma 10 radnych. Rządzi koalicja KO, PSL, SLD i Bezpartyjni.
Radny sejmikowej opozycji z Prawa i Sprawiedliwości tłumaczył, że dobrym zwyczajem jest obsadzanie przedstawicieli wszystkich klubów w Radach Społecznych podległych marszałkowi instytucji leczniczych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty