Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Msze święte o błogosławieństwo dla rodzin i specjalne zestawy kolędowe przygotowane przez księży dla wiernych - w taki sposób w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej odbywają się kolędy w czasie epidemii. W grudniu metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga wydał zalecenia, jak w tym roku organizować wizytę duszpasterską.
W kościele św. Rodziny w Szczecinie, to wierni przychodzą na msze świętą. Mówi jedna z parafianek.

- Mieszkańcy tych ulic są zapraszani w konkretnym dniu na msze do kościoła. W ich intencji ta msza jest sprawowana. Po mszy są rozdawane małe buteleczki ze święcona wodą, obrazki kolędowe i uważam, że to jest megapomysł - mówi jedna z parafianek.

Podobnie jest w parafii pw. Chrystusa Króla w Świnoujściu, choć jak przyznaje wikariusz parafii ks. Paweł Olewiński zdarzają się osoby, które chcą przyjąć kapłana w domu.

- Zgodnie z wszelkimi normami kolęda jest też okazją do rozmowy. Też wielu ludzi w koronawirusowym czasie czuje się samotnych i dla nich takie przyjście księdza to jest jakiś rodzaj wsparcia duchowego czy psychicznego - podkreśla ks. Paweł Olewiński.

Wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych rozwiązań - mówi ks. Mateusz Pakuła z parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie. - Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się i pomodlić już w tradycyjnej formie.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty