Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Piątek jest ostatnim dniem testowania na COVID-19 nauczycieli klas 1-3. Najmłodsi uczniowie w poniedziałek po feriach i szkolnym lockdownie jako pierwsi wrócą do szkół.
W województwie zachodniopomorskim do testowania zgłosiło się ponad 5 tysięcy nauczycieli, czyli ponad 70 procent.

- To wyraz ich odpowiedzialności - powiedział wicekurator oświaty Bogusław Ogorzałek. - Cieszę się, że aż tak duży procent. To na pewno poczucie odpowiedzialności za powierzonych sobie uczniów przesz nauczycieli z klas 1-3.

Przetestowanych też zostanie w sumie blisko 3 tysiące pracowników szkół. Wicekurator podkreśla, że powrót do szkół odbywać się będzie w reżimie sanitarnym. Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało specjalne wytyczne.

- Generalnie dotyczą higieny, dezynfekcji, czyszczenia pomieszczeń, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku zakażania u pracowników szkoły, żeby uczniowie poszczególnych klas nie stykali się ze sobą i żeby stanowili tzw. bańki, które się nie przenikają na terenie szkół - powiedział Ogorzałek.

Badania przesiewowe wśród nauczycieli rozpoczęły się w poniedziałek. Są dobrowolne i bezpłatne.

Ministerstwo Edukacji i Nauki przedstawiło szczegóły funkcjonowania szkół po feriach.
- To wyraz odpowiedzialności nauczycieli - powiedział wicekurator oświaty Bogusław Ogorzałek.
Wicekurator podkreśla, że powrót do szkół odbywać się będzie w reżimie sanitarnym. Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało specjalne wytyczne.
Relacja Martyny Szymczakowskiej (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty