Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Bazylika archikatedralna św. Jakuba w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Bazylika archikatedralna św. Jakuba w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Mężczyzna wszedł do prezbiterium, zdjął z krzyża stułę, założył na siebie i siadł przed ołtarzem na miejscu przeznaczonym dla głównego celebransa.
Jak mówił reporterowi Radia Szczecin proboszcz katedry, ks. Dariusz Knapik - do zdarzenia doszło około godziny 15; w czasie, gdy katedra otwarta jest dla zwiedzających.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

ale biedak !!!
Ciekawe czy miał piorun na masce...
Chuligańskim wybrykiem może być wybicie szyby na przystanku, a w przypadku świątyń zawsze mówimy i profanacji.
Panie Steti... cos tam, a w Mysliborzu tez byla tylko profanacja ?. Akty wandalizmu i wybryki chuliganskie w miejscach kultu tez sa profanacja.
a dlaczego imputujecie mu jakiekolwiek motywy przestępcze???
Jeśli ta osoba przynależy do tej grupy religijnej, jest tego wyznania, to ja nie widzę tu żadnych działań o charakterze chuligańskim. Tym bardziej, że - jak wynika z opisu - nawet nie zachowywał się w sposób nieprzyzwoity ani w stosunku do osób obecnych, ani do przedmiotów.
Ot, wziął, se przymierzył i przymierzył się. Było gdziekolwiek napisane "nie dotykaj"???
A jakoś nie robicie takiego rabanu, bracia faryzeusze, gdy ksiądz pcha swe łapy w majteczki dzieci, choć prawo mówi wyraźnie: TO PRZYSTĘPSTWO. I grzech też. Ale gdy ręce konsekrowane, to wam jakoś to aż tak mocno nie przeszkadza....
Nowak twoje komentarze są ŻAŁOSNE I ty sam stajesz się ŻAŁOSNY . Z Covida - 19 można jeszcze się wyleczyć ale z GŁUPOTY nie, także wyrazy WSPÓŁCZUCIA.Teza że każdy ksiądz to pedofil jest tak samo prawdziwa jak teza ze każdy kto ma pseudonim Jan Nowak jest jego GODZIEN.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty