Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Z inwestycji nie rezygnujemy, ale są problemy z jej realizacją - przyznają władze PUM-u i Polskiego Holdingu Hotelowego. Chodzi o budowę nowego akademika dla uczelni.
W ubiegłym roku, podpisano list intencyjny w sprawie jego powstania. Ma zostać zbudowany przy Alei Piastów w Szczecinie.

Przy projekcie uczelnia współpracuje z Polskim Holdingiem Hotelowym i Bankiem PEKAO S.A.

Inwestycja miała być gotowa za 2 lata, najprawdopodobniej nie uda się dotrzymać tego terminu, bo prace jeszcze nie ruszyły.

- Plany pokrzyżowała pandemia - mówi Gheorghe Marian Cristescu z Polskiego Holdingu Hotelowego. - Nasza firma zgłosiła jako jeden z kilku projektów związanych z Planem Odbudowy Kraju. Zgłosiliśmy ten projekt, jako projekt, który bardzo dobrze się wpisuje w Plan Budowy Kraju. Wstępnie został on bardzo pozytywnie zaopiniowany.

Dopiero, gdy będzie decyzja w sprawie wsparcia z Krajowego Planu Odbudowy powstanie nowy harmonogram inwestycji.

- Plany budowy nadal są aktualne - potwierdza prof. Bogusław Machaliński, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. - Po naszej stronie przygotowujemy grunt, który jest naszą własnością. Jest jednak jeszcze kwestia dojazdu. Wszystko to podsumowujemy i układa się to w konfigurację naprawdę optymistyczną.

Obiekt ma być o podwyższonym standardzie.
- Plany pokrzyżowała pandemia - mówi Gheorghe Marian Cristescu z Polskiego Holdingu Hotelowego.
- Plany budowy nadal są aktualne - potwierdza prof. Bogusław Machaliński, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty