Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
W Świnoujściu niedługo ruszają konsultacje społeczne w sprawie zarządzania ruchem po otwarciu tunelu.
W ciągu kilku najbliższych miesięcy, mieszkańcy wybiorą koncepcję, która im najbardziej odpowiada. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie pod koniec września.

Jeszcze w lipcu, świnoujski samorząd rozpocznie intensywny dialog z mieszkańcami na temat tego, jak wyobrażają sobie ruch pojazdów w mieście po otwarciu tunelu. Ten ma być oddany do użytku we wrześniu 2022 roku. Do wyboru będzie kilka wariantów z nastawieniem na komfort pieszych i rowerzystów lub pojazdów.

- Natężenie ruchu rośnie nawet w tym momencie, kiedy nie mamy tunelu. W mieście nie jest ono tak bardzo odczuwalne, bo nie jest to takie duże miasto. Natomiast, ono może być odczuwalne i dlatego na pewno musimy reagować - tłumaczy Barbara Michalska, zastępca prezydenta miasta.

Konsultacje mają zarówno przybliżyć władzom oczekiwania mieszkańców, jak edukować. Celem samorządu jest zrównoważenie transportu i stworzenie stref bez natężonego ruchu. Ostateczną decyzję, w tej sprawie, podejmą świnoujscy radni podczas wrześniowej sesji rady.
Relacja Joanny Maraszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty