Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Mateusz Papke [Radio Szczecin]
W Nowym Czarnowie, pod Gryfinem, powstanie drugi "Krzywy Las" - obok tego już istniejącego.
Grupa naukowców, na podstawie badań, ma pokazać leśnikom z nadleśnictwa w Gryfinie w jaki sposób mają być sadzone drzewa, aby były tak krzywe jak te, które wyrosły 90 lat temu - mówi Lidia Kmiecińska z Nadleśnictwa Gryfino.

- Na jednej z nich zostaną posadzone sadzonki uzyskane z nasion zebranych w Krzywym Lesie, a na drugiej powierzchni będziemy próbować odtwarzać krzywiznę nazwijmy to ręką człowieka, przez różne metody, które prawdopodobnie używane były przez osoby tworzące ten Krzywy Las 90 lat temu. Po latach, bezsprzecznie będziemy mogli odpowiedzieć na pytanie komu zawdzięczamy ten Krzywy Las i tajemnicze sosny - tłumaczy Kmiecińska.

Obecny Krzywy Las, z racji swojego wieku, powoli obumiera. Drugi będzie sadzony, aby podtrzymać atrakcję turystyczną. W nowym Krzywym Lesie na powierzchni około 40 arów, posadzonych zostanie około stu drzew, które będę rosnąć od 8 do 10 lat.
- Po latach, bezsprzecznie będziemy mogli odpowiedzieć na pytanie komu zawdzięczamy ten Krzywy Las i tajemnicze sosny - tłumaczy Kmiecińska.
W Nowym Czarnowie pod Gryfinem powstanie drugi Krzywy Las Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
W Nowym Czarnowie pod Gryfinem powstanie drugi Krzywy Las Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty