Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Ustawa jest źle napisana, dlatego sieci handlowe wykorzystują luki, by można było robić zakupy w niedziele - mówiła na naszej antenie Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.
Odniosła się w ten sposób do nawiązania przez sieć Biedronka współpracy z Pocztą Polską. Dzięki temu sklepy otworzyły się dla klientów także w niedziele niehandlowe. Chodzi o kilkadziesiąt placówek w których można np. odebrać paczkę.

"Solidarność" apeluje o zaostrzenie przepisów, ale zdaniem Renaty Juszkiewicz praca w niedziele nie powinna być regulowana.

- Jeżeli ktoś decyduje się na pracę w handlu, to jednocześnie powinien wziąć pod uwagę ten fakt, że dodatkowym tego elementem jest praca w niedzielę. Jednakowoż dostajemy wolny dzień w tygodniu. I nie jest tak, że pracujemy wszystkie niedziele cały czas, tylko dostajemy którąś niedzielę w miesiącu wolną i jednocześnie wolny dzień w tygodniu - mówiła prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Według ostatnich sondaży 55 procent Polaków chciałoby w niedzielę móc zrobić zakupy.
Ustawa jest źle napisana, dlatego sieci handlowe wykorzystują luki, by można było robić zakupy w niedziele - mówiła na naszej antenie Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Prawda jest taka ze ustawa została napisana pod dyktando Solidarności i Kościoła.
Ja bym to widział tak- ustawowo praca w handlu w niedzielę nie jest zakazana ale nagradzana jest wynagrodzeniem w wysokości 300% normalnej dziennej stawki. I niech sobie każdy liczy czy my się opłaca a pracownik z samych niedziel ma prawie druga pensję. Każdy zadowolony, tylko po co pisać proste prawo jak można zagmatwane które każdy będzie omijać.
Co za świat, z biedronki zrobiła się poczta a z poczty sklep z dewocjonaliami :D
Podstawą wprowadzonego zakazu pracy w Niedzielę nie była Niedziela jako taki dzień tygodnia ale "umowy śmieciowe". Jest bardzo wiele zawodów wymagających obecności w pracy w Niedzielę . Sam wykonywałem przez 20 lat pracę w ruchu ciągłym i wiedziałem podejmując zatrudnienie jakie są plusy i minusy a Pracodawca był uczciwy. Dzisiaj problem polega jednak na tym że Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji widzi belkę w czyimś oku ale we własnym źdźbła już nie. Gdyby było tak wspaniale jak Pani twierdzi ( że jakaś tam Niedziela - dla informacji to co trzecia ; a wolny dzień ,to inny dzień wolny w tygodniu - a nie "kiedyś tam") to wprowadzony zakaz nie zyskałby takiego poparcia wśród pracowników zwłaszcza handlu. Skoro Pracodawcy wymagają od pracownika przestrzegania przepisów to , to samo wymaga pracownik od Pracodawcy. Czy to aż tak dużo ?? Szanujmy się wzajemnie a sprawy nie będzie ! Zgadzam się natomiast z wnioskiem o zmianę ustawy bo przecież żadna placówka pocztowa w niedzielę nie funkcjonuje ; listonosz czy kurier też nie dostarcza paczek pod adres. Wyjątek stanowią paczkomaty. Inna sprawa to trudność stworzenia takiego prawa aby Naród zmuszany pod zaborami do kombinowania przestał kombinować ; a wiadomo że Polak potrafi !
@Nomis - nie zgadzam się z tym, że w niedziele poczta zamknięta. Za stroną poczty polskiej:
Poczta Polska Szczecin ul. Dworcowa 20
Poczta otwarta
dni robocze: 00:00-24:00
soboty: 00:00-24:00
niedziele i święta: 00:00-24:00 (niedziele handlowe), 00:00-24:00 (niedziele niehandlowe)

Poczta Polska Szczecin Aleja Wyzwolenia 44 A
Poczta otwarta
dni robocze: 08:00-19:00
soboty: 09:00-17:00
niedziele i święta: 11:00-15:00 (niedziele handlowe)

A to jedynie Szczecin :)
A swoją drogą, jeśli zostanie w ustawie zapisane, że może być otwarta placówka pocztowa, której przeważająca działalność to przesyłki pocztowe, to sądząc po ilości chłamu jaki wystawiony jest w placówkach poczty, może się to szybko obrócić przeciwko niej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty