Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Jerzy Owsiak. Fot. Ralf Lotys (Sicherlich), www.pl.wikipedia.org
Jerzy Owsiak. Fot. Ralf Lotys (Sicherlich), www.pl.wikipedia.org
Festiwal Pol'and'Rock miał być apolityczny. Taką deklarację złożył mi Jerzy Owsiak podczas spotkania, gdzie ustalaliśmy, w jaki sposób zabezpieczyć uczestników festiwalu - mówił w audycji "Radio Szczecin na Wieczór" wojewoda zachodniopomorski. Jerzy Owsiak nie dotrzymał swojej obietnicy - dodał Zbigniew Bogucki.
- Pan Owsiak deklarował, bo rozmawialiśmy o tym, że festiwal ma być festiwalem tolerancji, miłości, zabawy, festiwalem muzyki. Była deklaracja pana Owsiaka o tym, że festiwal ma być apolityczny. Nawet nie ja o to pytałem, ale sam pan Jerzy Owsiak mówił, że tutaj polityki nie będzie, po czym niestety ta rzeczywistość była zdecydowanie inna - zauważył wojewoda.

To nie było cenzurowanie piosenki, tylko nawoływanie ze sceny do agresji - tak ocenił wojewoda zachodniopomorski zachowanie jednego z uczestników festiwalu.

- Jeżeli ze sceny i żeby była jasność, to nie był tekst utworu, jakieś wykonanie, jeden z wykonawców zaczął nawoływać i animować okrzyki wulgarne. Trudno tu mówić, żeby pan Owsiak wywiązał się ze swojego zobowiązania - stwierdził Bogucki.

Organizator Pol'and'Rock Jerzy Owsiak zarzucił wojewodzie zachodniopomorskiemu Zbigniewowi Boguckiemu, że próbuje cenzurować festiwal. Wojewoda podkreślił, że oczekiwał interwencji organizatorów w wypadku nawoływania do agresji.
Jerzy Owsiak nie dotrzymał swojej obietnicy - mówił wojewoda.
To nie było cenzurowanie piosenki, tylko nawoływanie ze sceny do agresji - tak ocenił wojewoda zachodniopomorski zachowanie jednego z uczestników festiwalu.

Dodaj komentarz 32 komentarzy

wstyd dla orkiestry !
w latach-90-2000 nie wchodził p.O w politykę itp!
PO.RAŻKA !
Czy ktokolwiek, choćby przez sekundę, wierzył, że ta impreza będzie apolityczna?
Boguckiemu myli się pojęcie "wojewoda" z pojęciem "strażnik moralności", "cenzor" czy "przyzwoitka'.
Polska to nie katolicki szariat. Polska to nie kibuc. Polska to (jeszcze) DEMOKRACJA. A w demokracji co nie jest zabronione - jest dozwolone.
Natomiast ZABRONIONE JEST STOSOWANIE CENZURY. Także obyczajowej.
O czym mówi Konstytucja, na którą tak chętnie powołują się PiSiory. Ale powołują się typowo po PiSowsku - wybiórczo.
@Stetinensis
Czyli co? Piętnujemy teraz Marsz niepodległości że względu na brak apolityczności i wulgarne hasła wykrzykiwane przez uczestników? Mam nadzieję że Pan Bogucki zachowa tak powtarzana przez siebie apolitycznośc i w listopadzie skrytykuje również uczestników marszu. Jak myślisz Stetinensis, doczekam się tego?
Czyli co? można sobie bezkarnie publicznie bluzgać i być za to chwalonym, bo jest demokracją? Czy chcielibyście,by wasze dzieci tak się zachowywały, ba jeszcze byście to chwalili? Owsiak idzie w politykę i to mi się nie podoba. Nie ważne czy będzie to PiS, Platforma czy inne ustrojstwo. Byk sterujący do siedemdziesiątki a taki równiacha,dla wszystkich Jurek, który histerycznie reaguje na krytykę, nie mówiąc, że o finansach nie można go pytać. To jest właśnie jego demokracja.
@marek - tobie chyba jeszcze z ORMO to zostało, że plucie na ulicę jest atakiem na Partię?
A te "dzieci" były przez ostatnie 6 lat wychowywane przez katechetów. Efekty widać i słychać.
Jeśli ktokolwiek uważa, że prawo zostało złamane - niech zawiadamia tzw. "organy". One z ochotą podejmują tego typu zadania, zwłaszcza, gdy polecenie płynie "po linii partyjnej". A rozsądzi sąd. Jeszcze niezawisły.
Co zaś do Owsiaka, to nie on idzie w politykę, lecz to polityka przyszła po niego!
OD LAT JEST PRZEŚLADOWANY I REPRESJONOWANY wszelkiego typu kontrolami ze strony służb podległych PiS. Z oczywistych powodów politycznych - bo nie che się podporządkować Partii.
To działania takie, jakie stosowała komuna. Nie wierzysz? Zapytaj Duklanowskiego. On doskonale pamięta, jak władza atakuje i prześladuje swoich przeciwników.
@marek
To jak to jest? Na marszu niepodległości można skandować polityczne hasła a na festiwalu muzycznym nie? Na rocznicy powstania można skandować polityczne hasła a na festiwalu muzycznym nie? Możesz nam napisać jak to widzisz? Bo nie widziałem Twoich oburzonych komentarzy pod artykułami z powstaniem Warszawskim.
Naprawdę panie wojewodo? Pan mówi o toleracji, miłości ? Braku nienawiści ? Może Polacy również zostali oszukani, Polki, którym rozkazujecie rodzić uszkodzone płody. Masz pan kolegów , koleżanki hejterów. Czy zwrócił pań kiedyś uwagę pani Małgorzacie by nie używała języka nienawiści ? Czy interesuje pana fakt, że premier oszukał mieszkańców Szczecina ? Gdzie promy panie wojewodo? Gdzie kolej miejska? Srał kot pana wybiórczą moralność i zainteresowanie sprawami Szczecina.
Oburzają mnie wszelkie wulgaryzmy, czy to w rocznicę Powstania Warszawskiego, marszu niepodległości, czy też inne. Jestem człowiekiem starej daty i nie tak mnie uczono. Odnośnie inwektyw które próbuje mi co jakiś czas wytaczać niejaki Jan Nowak, to drogi przyjacielu; może ty byłeś w ORMO. Jak już kiedyś pisałem , władza komunistyczna wsadziła mnie do paki , bo znaleziono u mnie radiostację. Przesiedziałem swoje młode lata i byłem bity. Mam prawo mieć swoje zdanie . To co robiliśmy było szczere i autentyczne i nie gadaj mi o jakimś Macierewiczu , bo nawet wtedy nie wiedziałem kto to jest. Nie wiem czy byłeś wtedy na świecie,ale proszę nie obrażać mnie chamskimi porównaniami.Tyle w temacie.
@marek - jeśli faktycznie masz przeszłość martyrologiczną, to czy nie widzisz, że obecna władza staje sie równie antydemokratyczna jak komuna, a może nawet jeszcze bardziej ohydna, gdyż do tego wszystkiego, w dążeniu do zamordyzmu i ograniczeniu wolności, demokracji i pluralizmu wykorzystuje religię i kościół! A przy tym wszystkim KRADNĄ I GRABIĄ POLSKĘ, bo to o kasę im idzie.
Razi cię wulgarne słowo, ale złodzieje i oszuści na państwowym stołku - już nie?
SERIO O TAKĄ POLSKĘ WALCZYŁEŚ ??????????
szczerze powiedziawszy, to nawet nie liczę na odpowiedź "Marka", gdyż albo z racji "martyrologicznej" przeszłości on sam i dzięki niemu rodzinka oraz kumple siedzą na państwowych stołkach i doją Polskę (bo "te piniondze im sie należom"), albo głupio mu przyznać rację i tym samym jakby zaprzeczyć temu, o co walczył i w co (być może) wierzył.
To znana od zarania dziejów sytuacja, gdy ciemiężeni zdobywają władzę pod szczytnymi hasłami, a następnie stają się sami jeszcze bardziej opresyjnymi ciemiężycielami niż ci, których obalili.
Nowak-proszę nie pisać mojego imienia w cudzysłowie, bo jest to faktyczne moje imię w przeciwieństwie do pospolitego Jan Nowak. To po pierwsze.
Po drugie ; nie czuję się ani kombatantem, ani moje czyny nie mają znamion martyrologii , jak pogardliwie próbujesz to ująć. Po prostu takie czasy były. Wielu ludzi robiło wielkie rzeczy bezinteresownie, z potrzeby serca i pomocy drugiemu człowiekowi.
Po trzecie ; poprzednia władza nakradła tyle,ze starczy na kilkadziesiąt lat i dziwie się,że ludzie mają tak krótką pamięć ,że o tym wolą milczeć.
Po czwarte; Ani ja ,ani moja rodzina nie mają żadnych profitów,ani korzyści ze swojej przeszłości. Jestem normalnym pracownikiem i nigdy nie wysuwałem piersi po żadne medale ani zaszczyty.
Po piąte. Nie jestem miłośnikiem PiS-u ,ale nie widzę na horyzoncie nikogo, kto by miał jakiś pomysł na Polskę a szczególnie rudy pan,który dba o niemieckie interesy a który jest twoim idolem.
Po szóste; ta władza skróci aż o 7 lat czekanie na emeryturę mojej żonie,która jest na bardzo odpowiedzialnym stanowisku i jest już pracą zmęczona.
Proszę więc mi nic nie insynuować,nie znając mnie, nie wiedząc nic o mnie, bo jakby ci MO wyłamywało palce, pierdział byś ze strachu a tak możesz bezkarnie obrażać innych,chory z nienawiści człowieku.
To już przed festiwalem się bali ludzie mówią to co myślą i żadne rozmowy nie pomogą !
Marku, skoro w punkcie trzecim zawarłeś oczywiste kłamstwo, to nie dziwota, że to, co później napisałeś jest mało wiarygodne i to tym bardziej, że nie dotarłeś do "po siódme". A "po siódme", to wiadomo: nie kradnij.
Tym bardziej, że pkt. 3 kłóci się z pkt. 6.
Co do oczywistego kłamstwa w pkt. 3, to udowodnił to Ziobro oraz cały PiS - przez 6 lat nikomu nie tylko nie skazano ale nawet nie oskarżono o to, co ty i inne PiSiory oszczerczo zarzucacie.
Mam nadzieję, że po kolejnej zmianie rządzących, rozliczenia obecnych złodziei dokonają się na sądowej sali.
TYM NIEMNIEJ NIE ODPOWIEDZIAŁEŚ, CZY O TAKĄ POLSKĘ WALCZYŁEŚ?
ps. Tusk nie jest moim idolem, ale nie można bezczynnie patrzeć, jak zdziczałe hordy szalonego kurdupla demolują Polskę. Tobie może to nie przeszkadza (rozumiem - pkt.6), lecz mnie i owszem
@Zdzisław - wzorem SB z Owsiakiem przeprowadzono "rozmowy ostrzegawcze".
I potem telefonicznie - "rozmowę dyscyplinującą"
Chłopcy garściami czerpią z arsenału poprzedników
Do Jana N; czy ty człowieku naprawdę jesteś tak zaślepiony,że nie pamiętasz afer za PO? To przypomnę;
Afera hazardowa, Afera Amber Gold, Afera OFE (zgrabiono oszczędności Polaków w kwocie 150 miliardów) afera reprywatyzacyjna, afera stanowiskowa (PO wzięła 160 tyś stanowisk,PSL-60 tyś)
Słabą pamięć masz przyjacielu. Ponadto miedzy partiami istnieje cicha zmowa; my nie ruszamy waszych ,wy nie ruszajcie naszych. Sporo jest do zarzucenia i jednym i drugim,ale nieudacznicy z PO rozwalili ten kraj w drobny mak.
@marek
Ta wcześniejsza emerytura nie jest za darmo i nie płaci za nią ani Ty, ani Kaczyński ani żaden inny polityk. Za ta wcześniejsza emeryture zapłacą Twoje wnuki w gigantycznym długu publicznym. Wiesz o ile wzrosła stawka na ZUS przez ostatnie 6lat? Na początku rządów PiS płaciłem na ZUS 1100zl, dziś to jest już prawie 1600. Stąd między innymi są te ostatnie podwyżki bo koszty pracy rosną ostatnimi latami gigantycznie.
Z resztą ta władza tak się boi obywateli że musiał stworzyć własne tuby propagandowe, wiesz może czy Radio Szczecin napisało cokolwiek o podwyżkach dla polityków? Wiesz że Kaczyński będzie teraz zarabiać 20tys mies? Lub, że Morawiecki dostanie 6 tysięcy podwyżki. Taki to pożyje na tym Nowym Ładzie :)
@marek
wciąż powtarzasz hasła PiS z 2015 r. PiS miał te 'afery" rozliczyć i nie rozliczył.
Za to zaczął robić własne. NA DUŻO WIĘKSZE PIENIĄDZE.
Za aferę hazardową ujawnioną w 2011 polecieli Chlebowski i Drzewiecki.
Mówisz "afera stanowiskowa", ale to przecież sam Kaczyński oskarżył cały PiS o nepotyzm na niespotykana skalę! PUBLICZNIE. A jako szef tego gangu, to wie, co mówi.
Bronisz tego skorumpowanego przestępczego systemu, bo z niego korzystasz.
O taką to dla swoich dzieci i wnuków Polskę walczyłeś? Bo taką ją utrwalasz (pkt.6)
Ja z żadnych przywilejów nie korzystam. Ciężko pracowałem i jeszcze pracuję na swoją przyzwoitą emeryturę. Nowak-całe twoje ataki na moją osobę to jakieś twoje domysły ,nie mające pokrycia w rzeczywistości. Moje dzieci pracują za spore pieniądze za granicą, bo PO ich nie potrzebowała a tam przyjęto ich z otwartymi rękami. Są fachowcami w branży komputerowej i nie podcierają tyłka Niemcom. Spokojnie więc, proszę mi nie wmawiać, że coś mi ta władza dała lub nie dała. To że będę spokojnie żył na emeryturze, to efekt mojej długoletniej pracy, fachowości, oszczędności. Dziwi mnie tylko,że można być tak zacietrzewionym, by nie widzieć złodziejskiej szajki rudego i spółki. Pewnie prezes podrzucił forsę twemu imiennikowi,tylko że Sławomirowi, tak, by go aresztowano,bo rudy w to wierzy.
@marek
Serio uważasz że ekipa Tuska kradła a obecna nie kradnie?
Nie dla wulgaryzmów, przemocy słownej i hejtu w miejscach i podczas zgromadzeń publicznych. Wszelkich. Jedni zło generuje drugie.
Nie kłóćcie się . To nie ma sensu. Właśnie o to chodzi Kaczyńskiemu. Skłócić Polaków. Nawet jego ojciec uważał Jarosława za złego człowieka. Może nasz wojewoda to nawet dobry człowiek . Nie wiem. Ale jest w partii, która przedstawia nietolerancję, partyjniactwo, hejt, złodziejstwo. Przykro mi, ale tak właśnie jest.
@NIkt - marek zapewne wierzy, że ekipa Tuska kradła. I wierzy, że ekipa Kaczyńskiego dzięki temu jest usprawiedliwiona i może bezkarnie kraść.
Nota bene TA BANDA jest chyba JEDYNA W DZIEJACH ŚWIATA, która CHCIAŁA USTAWĄ ZAGWARANTOWAĆ SOBIE BEZKARNOŚĆ
ustawą :)) zagwarantować sobie :)) bezkarność :))))
Putin i nawet sam Kim mogliby się od nich uczyć bezczelności
Czy ty zacietrzewiony człowieku nie możesz przyjąć do wiadomości,że ludzie potracili swoje wieloletnie oszczędności w aferze Amber Gold,że okradziono nas w OFE? Kto wtedy rządził-Kaczyński? Przecież nawet syn Tuska wygadał się,że ojciec o tym wiedział. To co wymienimy jednych złodziei na drugich złodziei? Tylko ty człowieku zaprzeczasz wszystkim tym aferom za PO,chociaż wszyscy o nich wiedzą.
do Marek: Teraz na własne życzenie tracą oszczędności na up bitcoin, stracili na sławnym SKOKu i Getback na której Polacy podobno zostali oszukani na ponad dwa miliardy złotych. To są afery PiS, ale Ty chyba nic o tym nie wiesz? Teraz masz arogancję władzy jeszcze większą. Propaganda, kolesiostwo, klany w spółkach skarbu państwa. Z jakimi hasłami szli po władzę ? Przypomnisz mi, Marku? I gdzie promy? Dlaczego PiS zrobił to samo co PO czyli zamknął stocznię ? Za PO zamknięto naszą. By ratować Gdańsk . PiS zamknął w Świnoujściu by pan Zaremba miał swój propagandowy sukces w Szczecinie . Nie widzisz tego?
@marek BRAWO!!!
@ Jan Nowak i @wolnyszczecin wam życzę Polski abyście dożyli Polski rządzonej przez PO bo to dla was będzie największa kara
@ Jan Nowak już Ci kiedyś napisałem jest taka strona Wylecz.to zakładka choroby i objawy psychologia i psychiatria, poczytaj poszukaj może znajdziesz coś na swoją chorobę,a twoich marnych ninawistnych i niemerytorycznych wypocin nie warto inaczej komenowac
P. S @ wolnyszczecin nie przywołuj więcej przykładu afery GETBACK bo nie masz o niej zielonego pojęcia a już na pewno nie jest to afera PIS tylko Leszka Czarneckiego
i jeszcze jedno - politycy i działacze PiS w znacznej mierze mają ustanowioną rozdzielność majątkową ze współmałżonkiem. Schowali także u Przyłębskiej ustawę o jawności majątków.
Z prostej przyczyny: TO UŁATWIA UKRYWANIE MAJĄTKU, a zwłaszcza jego lawinowe przyrastanie. Teraz sferze budżetowej wstrzymują głodowe podwyżki, a sobie samym dają po 60-75% podwyżki.
Gęby pełne moralizatorskich bogoojczyźnianych haseł, a kieszenie wypchane zagrabionymi srebrnikami.
A ambergold to afera syna Tuska, pamiętasz ? Bo chłopak zatrudnił się w linii lotniczej haha. PiS ma prokuraturę . Obiecali wszystkich rozliczyć, i co? I co ze Smoleńskiem szanowny kolego? Tu też kompromitacja. Gdzie okręty dla marynarki ? Gdzie śmigłowce ? Jak tam program Batory? Skomentujesz inflację?
No tak; chłopak nic nie wiedział,bo papcio ówczesny premier nie raczył poinformować synka. Święta racja. Synek potem wykapował papcia ,że ten powiedział mu,że to wszystko lipa. Ze Smoleńskiem-na początku była szansa,że Rosjanie oddadzą nam wrak,ale rudy wolał obmacywać się z Putinem. Nawet nie poruszył tego tematu. Gdyby prokuratura zajęła się sprawami ,powiedziałbyś,że wszystko ukartowano,że skazano niewinnych, że są sądy pisowskie itp. Na wszystko co zrobią ci z PiS-u macie odpowiedż. Tylko ataki a ja chciałbym poznać konkrety,jakiś program opozycji. Niestety oprócz ataków nic takiego nie ma.
Marku, 6 lat temu Kaczyński zapowiadał rozliczenie i nie zrobił nic. Za to zaczął on i jego sitwa robić przekręty na niespotykaną skalę. Tak pazernych na pieniądze, stanowiska i funkcje polska polityka jeszcze nie widziała. Choćby bezprawne premie Szydło, które mieli niby zwrócić, a schowali i "walsie" odpowiedzieli.
Co do ścigania przekrętów PO - nie zrobiono nic. Amber Gold ruszył tylko i wyłącznie po to, by zatopić Tuska. A guzik z tego wyszedł. wszczęto wprawdzie kilka spraw, ale na siłę nadano im charakteru nagonki politycznej, jak choćby w sprawie Grodzkiego, lub celem politycznego wykorzystania, jak choćby sprawa Nowaka, dzięki której mogli podsłuchiwać jakie plany miał sztab wyborczy Trzaskowskiego.
Jednak to były pojedyncze nieliczne sprawy, które albo padły jeszcze przed sądem, albo PiS je prowadzi po to tylko, by grillować "figurantów" i propagandowo to wykorzystywać.
To NIE SĄ działania zmierzające do wykrycia i udokumentowania faktycznych przestępstw i postawienia przed sądem ich sprawców. To są polityczne działania propagandowe.
PROPAGANDOWE DZIAŁANIA.
I na tym też polega oszustwo PiS i ziobrystów. Po co? Ano chyba po to, by ich ludzie mogli kraść bezkarnie.
od lat 90 oszukiwali na tej fundacji co pan zrobisz !!!
fundacje zawsze mają zysk 5-15% ze zbiórki itd !!!!
Cenzura świętuje w RS.
Nie można napisać, że na Festiwal Poland Rock zorganizowany przez Owsiaka bilety wykupiło 20 tysięcy młodych miłośników rocka i 120 ewangelizatorów Przystanku Jezus . Telewizja rządowa pokazała tylko relację z Przystanku Jezus.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty