Już drugi raz w Stargardzie odbędą się wojewódzkie obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystości zaplanowano na Międzynarodowym Cmentarzu Wojennym.
Salwa honorowa, pokaz świetlny i hołd oddany żołnierzom poległym w walkach. Tak będą wyglądały wojewódzkie obchody 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej na Międzynarodowym Cmentarzu Wojennym w Stargardzie.
- Uroczystość będzie miała wyjątkowy charakter - mówi Piotr Styczewski, rzecznik Urzędu Miejskiego w Stargardzie. - Groby polskich bohaterów będą podświetlone, ale także udekorowane biało-czerwonymi wstęgami. Na mogiłach zostaną zapalone znicze, do czego bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich uczestników tego wydarzenia.
Początek uroczystości 1 września o 4.45 na cmentarzu przy Reymonta. Ci, którzy nie mogą dojechać samochodem, będą mogli skorzystać z komunikacji miejskiej. MPK uruchomi tego dnia dodatkowy autobus, który o 4.15 wyjedzie z Pętli Moniuszki przez Szczecińską, Zintegrowane Centrum Przesiadkowe, Wyszyńskiego, Wojska Polskiego aż do przystanku Reymonta - Cmentarz. Mieszkańcy os. Lotnisko, Kluczewa i os. Pyrzyckiego mogą skorzystać z autobusu linii nr 2. Szczegółowe informacje wraz z rozkładami jazdy są dostępne na stronie miejskiego przewoźnika.
Po zakończeniu uroczystości na cmentarzu wojennym oficjalne delegacje złożą kwiaty na grobie westerplatczyka, Jana Wojtowicza, który spoczywa na nekropolii przy ul. Kościuszki.


Radio Szczecin