Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Były czterokrotny wicepremier w rządach Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Kołodko, chwalił na spotkaniu w Szczecinie programy osłonowe przygotowane przez rząd Mateusza Morawieckiego.
Mówił, że wiele firm by nie przetrwało kryzysu związanego z epidemią koronawirusa, gdyby nie ta pomoc.

Grzegorz Kołodko wygłosił wykład "Globalizacja, pandemia, kryzys i co dalej?".

- Zwiększy się skłonność do oszczędzania. To będzie miało konsekwencje takie, że będzie w gospodarkach więcej środków do inwestowania. Wobec tego jest pytanie następne: kto będzie inwestował, w co, jakimi metodami. Ale pewnych rzeczy się nauczyliśmy, czyli są to pewne korzyści. Np. to, że skutecznie zaszczepionych jest już prawie 20 milionów osób. To jest jakieś wielkie doświadczenie logistyczne - mówił Kołodko.

Były wicepremier usprawiedliwiał też dużą ilość pieniądza na rynku i związaną z tym inflację. Mówił, że tak jest w Stanach Zjednoczonych, Europie i w Polsce.

- Dobrze, żeby wyjść z niej uciekając do przodu, bo jeszcze z niej nie wyszliśmy. To nie jest koniec historii, choć teraz spotykamy się już na żywo, a nie tylko za pośrednictwem internetu. Ruszyły szkoły, teatry, uczelnie, latają samoloty - mówił Grzegorz Kołodko.

Wykład profesora zorganizowała Fundacja Kreator Wiedzy, którą powołały w Szczecinie firmy związane z budownictwem.
Grzegorz Kołodko wygłosił wykład "Globalizacja pandemia, kryzys i co dalej?".
Były wicepremier usprawiedliwiał też dużą ilość pieniądza na rynku i związaną z tym inflację. Mówił, że tak jest w Stanach Zjednoczonych, Europie i w Polsce.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty