Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz

To naprawdę może skończyć się dramatem - przestrzega prof. Andrzej Brodkiewicz z Kliniki Pediatrii, Nefrologii Dziecięcej, Dializoterapii i Leczenia Ostrych Zatruć. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
To naprawdę może skończyć się dramatem - przestrzega prof. Andrzej Brodkiewicz z Kliniki Pediatrii, Nefrologii Dziecięcej, Dializoterapii i Leczenia Ostrych Zatruć. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
Rekordowa liczba dzieci, które zatruły się lekami trafiła do szpitala Zdroje w Szczecinie. Tylko w maju było ich prawie 50. Najczęściej biorą łatwo dostępny paracetamol.
Do placówki trafiła między innymi nastolatka, która połknęła kilkadziesiąt tabletek. Po pomoc zgłosiła się dopiero w drugiej dobie po ich przyjęciu. Od razu trafiła na oddział intensywnej terapii. Konieczny był przeszczep wątroby. Na szczęście wszystko się udało i wróci do zdrowia.

Z roku na rok przybywa zatruć paracetamolem. Najczęściej po leki sięgają dziewczynki.

- One biorą ten lek, ponieważ jest ogólnie dostępny, natomiast kompletnie nie zdają sobie sprawy z tego, jak jest niebezpieczny. To naprawdę może skończyć się dramatem - przestrzega prof. Andrzej Brodkiewicz z Kliniki Pediatrii, Nefrologii Dziecięcej, Dializoterapii i Leczenia Ostrych Zatruć.

W tym roku do szpitala Zdroje tylko do maja trafiło tyle samo dzieci zatrutych lekami co w całym ubiegłym roku.
- One biorą ten lek, ponieważ jest ogólnie dostępny, natomiast kompletnie nie zdają sobie sprawy z tego jak jest niebezpieczny. To naprawdę może skończyć się dramatem - przestrzega prof. Andrzej Brodkiewicz z Kliniki Pediatrii, Nefrologii Dziecięcej, Dializoterapii i Leczenia Ostrych Zatruć.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty