Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Są zarzuty dla kierowcy auta, które w piątek zderzyło się z karetką pogotowia na placu Szyrockiego w Szczecinie.
Auta zjechały z jezdni, karetka śmiertelnie potrąciła kobietę stojącą na przystanku tramwajowym.

Kierowca auta osobowego został już przesłuchany - mówiła w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" Alicja Macugowska-Kyszka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

- Kierujący nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu, którego skutkiem było śmiertelne potrącenie. Podejrzany usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, to jest o czyn z artykułu 177 paragraf 2 kodeksu karnego - mówiła Alicja Macugowska-Kyszka.

Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Śledztwo trwa - dodała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

- W tej sprawie aktualnie trwa gromadzenie materiału dowodowego. W związku z czym decyzje będą podejmowane przez referenta sprawy, po uzupełnieniu materiału dowodowego. Aktualnie zarzut usłyszała jedna osoba - mówiła Macugowska-Kyszka.

Mężczyzna osobówki został objęty dozorem policyjnym. W wypadku zginęła jedna kobieta, a cztery osoby zostały ranne.
Kierowca auta osobowego został już przesłuchany - mówiła w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" Alicja Macugowska-Kyszka, rzeczniczka Pprokuratury Okręgowej w Szczecinie.
Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Śledztwo trwa - dodała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty