Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Donalda Tusk. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Donalda Tusk. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Nadgorliwość i błąd - tak goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór" komentowali decyzję władz Platformy Obywatelskiej, która nie wpuściła w sobotę naszego reportera na spotkanie z Donaldem Tuskiem.
Mimo wcześniejszego zaproszenia, działacze Platformy odmówili akredytacji na to wydarzenie.

Zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości Leszka Dobrzyńskiego, decyzja ta świadczy o hipokryzji Tuska i jego otoczenia. - Na tym spotkaniu mówi, że gdy wygramy stworzymy rząd, który nie będzie się bał mediów i ten sam polityk czy też ci sami politycy na to samo spotkanie nie wpuszczają dziennikarzy Radia Szczecin - podkreślał Dobrzyński.

W podobnym tonie wypowiadał się Dariusz Wieczorek, poseł Nowej Lewicy. - Co do zasady, to jest absolutny błąd i nie mam w tym zakresie żadnych obiekcji, żeby to powiedzieć i skrytykować, że jeśli się zaprasza, to trzeba wpuścić. Lewica nie stosuje żadnych zasieków, wszystkich wpuszcza - powiedział Wieczorek.

W związku z niewpuszczeniem dziennikarzy Radia Szczecin na spotkanie z Donaldem Tuskiem, Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, napisało protest w sprawie naruszania wolności słowa przez Platformę Obywatelską.
Zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości Leszka Dobrzyńskiego, decyzja ta świadczy o hipokryzji Tuska i jego otoczenia.
W podobnym tonie wypowiadał się Dariusz Wieczorek, poseł Nowej Lewicy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty