Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W czwartek rozpocznie się szeroka akcja oczyszczania rzeki ze śniętych ryb, które zatrzymały się w zaroślach. To będzie ciężka fizyczna praca, za którą już dziś wszystkim zaangażowanym podziękował wojewoda zachodniopomorski.
A pracować będą strażacy, terytorialsi, wędkarze, a także służby miejskie. Jak dodał Zbigniew Bogucki, niewybrane ryby będą gnić, a to nie będzie korzystne dla środowiska. Tym samym dopóki wszystkie skutki klęski nie będą usunięte, dopóty będziemy pracować - zaznaczył wojewoda. - Będziemy cały czas oczyszczać zachodnią i wschodnią Odrę, kanały międzyrzecza. Będziemy wyciągać śnięte ryb i inne martwe istoty.

Także w czwartek rano zapadnie decyzja o ewentualnym zakazie korzystania z Odry - wraz z wodami Zalewu Szczecińskiego. Wszystko wskazuje na to, że prewencyjnie zakaz będzie obowiązywał jeszcze przez najbliższe kilka dni.

- Decyzję podejmę ostatecznie w czwartek w godzinach porannych, obserwując sytuację na Odrze, jest ona lepsza niż na południu województwa. Śnięte ryby się pojawiają, trudno odwoływać zakaz, skoro ryby są bliżej Szczecina.

W Zachodniopomorskiem dzięki kilkunastu ustawionym zaporom na Odrze odłowiono ponad 66 ton śniętych ryb.
A pracować będą strażacy, terytorialsi, wędkarze, a także służby miejskie. Jak dodał Zbigniew Bogucki, niewybrane ryby będą gnić, a to nie będzie korzystne dla środowiska.
Także w czwartek rano zapadnie decyzja o ewentualnym zakazie korzystania z Odry - wraz z wodami Zalewu Szczecińskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty