Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
W naszym klubie nie będzie żadnej dyscypliny w tej sprawie - tak poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Jarosław Rzepa w programie "Radio Szczecin na Wieczór" odniósł się do słów lidera Platformy Obywatelskiej.
Chodzi o słowa Donalda Tuska, podczas Campusu Polska o legalnej aborcji do 12. tygodnia ciąży.

- Jeżeli taki projekt będzie głosowany w Sejmie, to posłowie PSL-u będą mogli głosować według własnych przekonań, bo w sprawach światopoglądowych w PSL-u nie ma żadnej dyscypliny partyjnej - mówił poseł Ludowców Jarosław Rzepa. - Jeżeli którykolwiek z posłów, czy posłanek będzie miał odmienne zdanie z innych względów, to nikt ani z klubu go nie wyrzuci, ani nie będzie go za to krzyżował. Taki jest PSL.

Jeżeli ktoś nie popiera stanowiska PO w sprawie aborcji, nie znajdzie się na listach wyborczych partii - zaznaczył Donald Tusk. Z kolei Rafał Trzaskowski kilka dni po tej zapowiedzi dodał, że w programie Platformy powinien znaleźć się też postulat o związkach partnerskich.
- Jeżeli taki projekt będzie głosowany w Sejmie, to posłowie PSL-u będą mogli głosować według własnych przekonań, bo w sprawach światopoglądowych w PSL-u nie ma żadnej dyscypliny partyjnej - mówił poseł Ludowców Jarosław Rzepa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty