Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
11 lat temu wygrał telewizyjny show "Must be the music", dziś jest księdzem i inspiruje młodych ludzi, by przez muzykę zgłębiali swoją wiarę i religijną wiedzę. Ks. Maciej Czaczyk napisał utwór o patronie młodzieży i wykonał go wraz z uczniami Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Szczecinie.
Ks. Maciej Czaczyk od kilku dni jest prefektem szkoły katolickiej w Szczecinie. Przed seminarium spełniał się muzycznie, dziś wykorzystuje swoje talenty. Współczesny tekst i forma mają przybliżyć świętego młodym - przyznaje ks. Czaczyk. - To jest taki utwór, który przybliży życie Stasia i mam nadzieję, że wezmą jego życie za swoje. To był człowiek, którego można tak cukiereczkowo opisać, jak święci, że oni byli tacy nadludzie. Nie. To był chłopak, który nacierpiał się w swoim życiu. Myślę, że dziś młodzież czasami zbyt szybko się poddaje. I nie tylko młodzież. My też. Żeby rzeczywiście chcieli być tacy jak on, mocni charakterem. Żeby wzmacniali swoją osobowość i też otwierali na Pana Boga.

Uczniowie wskazują cechy świętego, które chcieliby naśladować. - Wierny, oddany Panu Bogu, chciałbym umieć się tyle modlić, co on. Był bardzo podobny do wszystkich młodych ludzi. Lubił grać w piłkę, jak wszyscy młodzi ludzie. To znaczy, że każdy może zostać świętym - mówili uczniowie.

W ramach trwającego w Kościele Tygodnia Wychowania, uczniowie przywitali też relikwie św. Stanisława Kostki w swojej szkole.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty