Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
Inspekcja handlowa skontroluje składy węgla w województwie zachodniopomorskim. Kontrole zlecił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Urzędnicy sprawdzą ceny surowca i czy nie dochodzi do zmów cenowych, a także legalność działania punktów - mówił Tomasz Chróstny, prezes UOKiK-u.

- Sytuacja na rynku węgla rodzi wątpliwości, co do niezależności ustalania cen przez indywidualnych przedsiębiorców. Zebrane w ramach kontroli dane posłużą do monitorowania, czy wśród sprzedawców nie dochodzi do zmów cenowych. Będziemy stanowczo reagować na każdy taki przypadek, których skutkiem jest wzrost ceny węgla i tym samym kosztów ogrzewania domów przez Polaków - mówił Chróstny.

Kontrole odbędą się w całym kraju o potrwają do końca roku.

Można już odbierać dokumenty niezbędne do preferencyjnego zakupu węgla w Kobylance. Urzędnicy od poniedziałku wydają uprawnionym specjalne zaświadczenia, dzięki którym surowiec będzie można kupić w cenie niecałych dwóch tysięcy złotych za tonę. Trzeba jednak złożyć odpowiedni wniosek. Urzędnicy pomagają też zorganizować płatny transport.

Szczegóły można znaleźć na stronie kobylanka.pl. Kobylanka to kolejna gmina, która włącza się w dystrybucję surowca. O przyłączeniu się do akcji poinformował także ostatnio Barlinek.
Urzędnicy sprawdzą ceny surowca i czy nie dochodzi do zmów cenowych, a także legalność działania punktów - mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK-u.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty