Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
Inspekcja handlowa skontroluje składy węgla w województwie zachodniopomorskim. Kontrole zlecił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Urzędnicy sprawdzą ceny surowca i czy nie dochodzi do zmów cenowych, a także legalność działania punktów - mówił Tomasz Chróstny, prezes UOKiK-u.

- Sytuacja na rynku węgla rodzi wątpliwości, co do niezależności ustalania cen przez indywidualnych przedsiębiorców. Zebrane w ramach kontroli dane posłużą do monitorowania, czy wśród sprzedawców nie dochodzi do zmów cenowych. Będziemy stanowczo reagować na każdy taki przypadek, których skutkiem jest wzrost ceny węgla i tym samym kosztów ogrzewania domów przez Polaków - mówił Chróstny.

Kontrole odbędą się w całym kraju o potrwają do końca roku.

Można już odbierać dokumenty niezbędne do preferencyjnego zakupu węgla w Kobylance. Urzędnicy od poniedziałku wydają uprawnionym specjalne zaświadczenia, dzięki którym surowiec będzie można kupić w cenie niecałych dwóch tysięcy złotych za tonę. Trzeba jednak złożyć odpowiedni wniosek. Urzędnicy pomagają też zorganizować płatny transport.

Szczegóły można znaleźć na stronie kobylanka.pl. Kobylanka to kolejna gmina, która włącza się w dystrybucję surowca. O przyłączeniu się do akcji poinformował także ostatnio Barlinek.
Urzędnicy sprawdzą ceny surowca i czy nie dochodzi do zmów cenowych, a także legalność działania punktów - mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK-u.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty