Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
Inspekcja handlowa skontroluje składy węgla w województwie zachodniopomorskim. Kontrole zlecił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Urzędnicy sprawdzą ceny surowca i czy nie dochodzi do zmów cenowych, a także legalność działania punktów - mówił Tomasz Chróstny, prezes UOKiK-u.

- Sytuacja na rynku węgla rodzi wątpliwości, co do niezależności ustalania cen przez indywidualnych przedsiębiorców. Zebrane w ramach kontroli dane posłużą do monitorowania, czy wśród sprzedawców nie dochodzi do zmów cenowych. Będziemy stanowczo reagować na każdy taki przypadek, których skutkiem jest wzrost ceny węgla i tym samym kosztów ogrzewania domów przez Polaków - mówił Chróstny.

Kontrole odbędą się w całym kraju o potrwają do końca roku.

Można już odbierać dokumenty niezbędne do preferencyjnego zakupu węgla w Kobylance. Urzędnicy od poniedziałku wydają uprawnionym specjalne zaświadczenia, dzięki którym surowiec będzie można kupić w cenie niecałych dwóch tysięcy złotych za tonę. Trzeba jednak złożyć odpowiedni wniosek. Urzędnicy pomagają też zorganizować płatny transport.

Szczegóły można znaleźć na stronie kobylanka.pl. Kobylanka to kolejna gmina, która włącza się w dystrybucję surowca. O przyłączeniu się do akcji poinformował także ostatnio Barlinek.
Urzędnicy sprawdzą ceny surowca i czy nie dochodzi do zmów cenowych, a także legalność działania punktów - mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK-u.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty