Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / tvjoern (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / tvjoern (CC0 domena publiczna)
Deklaracja Niemiec o Patriotach dla Polski ma korzyści obronne - mówili goście środowej audycji "Radio Szczecin na Wieczór".
Analityk Marek Budzisz zauważa, że rakiety mają działać odstraszająco. - To wysłanie systemów Patriot jest też działaniem mającym na celu przeciwdziałać ewentualnej eskalacji konfliktu - powiedział Budzisz.

Jest to niespodziewany gest ze strony Niemców i pokazuje, że zaangażują się w ewentualną obronę granic NATO - mówił generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych. - To jest wyraźny przekaz dla Putina i dla NATO, że Niemcy są członkiem NATO i będą brali udział w ramach kolektywnej obrony.

W niedzielę niemiecka minister spraw zagranicznych Christina Lambrecht zadeklarowała, że Niemcy rozmieszczą na terytorium RP system obrony przeciwrakietowej Patriot. Dodatkowo Niemcy chcą skierować do ochrony polskiej przestrzeni powietrznej myśliwce Eurofighter.

W środę z kolei minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zwrócił się do Niemiec, by proponowane baterie Patriot zostały przekazane na Ukrainę i rozmieszczone przy zachodniej granicy tego kraju z Polską.
Analityk Marek Budzisz zauważa, że rakiety mają działać odstraszająco.
Jest to niespodziewany gest ze strony Niemców i pokazuje, że zaangażują się w ewentualną obronę granic NATO - mówił generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty