Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
We wrześniu wszyscy uczniowie czwartych klas podstawówki otrzymają bezpłatnie laptopy do nauki. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd planuje zakup 370 tysięcy urządzeń.
Pomysł chwalą rodzice: - Bardzo fajna inicjatywa, idziemy do przodu i rozwijamy się digitalowo. Także, to popieram. - Często są rodziny wielodzietne i to też trzeba brać pod uwagę. Sprzęt wówczas musi być dzielony pomiędzy kilkoro dzieci. - Dla tych biednych się to przyda, natomiast najbogatsi może nie powinni dostawać. - Ja jestem za, to jest pomoc technologiczna, bardzo potrzebna.

Komputer dla każdego czwartoklasisty, to wyrównanie szans edukacyjnych dzieci w całym kraju - podkreśla Artur Szałabawka, poseł PiS: - Ten program od września jest dla czwartoklasistów, którzy zaczynają już taką edukację na poważnie. Zaczyna wchodzić coraz więcej przedmiotów, które - w dzisiejszych czasach - niejednokrotnie wymagają dobrego sprzętu komputerowego. Nie może być wykluczenia, że jedno dziecko będzie stać na nowoczesny laptop, a drugiego nie będzie.

Pieniądze na zakup laptopów będą pochodziły z Krajowego Planu Odbudowy.
Relacja Marcina Kokolusa [Radio Szczecin]
Komputer dla każdego czwartoklasisty, to wyrównanie szans edukacyjnych dzieci w całym kraju - podkreśla Artur Szałabawka, poseł PiS.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty