Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Brak lub ograniczony dostęp do zabytków Świnoujścia - to widmo jakie zawisło nad wyspiarzami. Wszystko przez czasowy zakaz przebywania w okolicach Terminalu LNG, który może zostać wprowadzony w każdej chwili.
Zakaz przebywania w promieniu 200 m od granicy nieruchomości, na której znajduje się świnoujski Terminal LNG, w tej chwili jest teorią. Jednak teorią, która może wejść w życie, a tego właśnie najbardziej obawiają się zarządzający zabytkami w pobliżu portu - Latarnią Morską i Fortem Gerharda.

- Wprowadzanie do tej strefy wyłączenia jedynych dróg dojazdowych do posesji kąpieliska prawobrzeże, zdaje się być rzeczą skrajnie nielogiczną - mówi Piotr Piwowarczyk, prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej. - Najbliższa droga dojazdowa, która umożliwia korzystanie z plaży na prawobrzeżu jest w Międzyzdrojach. Prezes ŚOT-u dodaje, że ewentualne ograniczenie ruchu dotyczyło będzie nie tylko samych zabytków.

Barbara Michalska, zastępczyni prezydenta Świnoujścia zapewnia, że samorząd tematu nie zbagatelizuje.- Dostęp do terenów publicznych należy nam się prawnie, co wynika z ustawy o drogach z konstytucji. Finansujący alternatywne dojazdy musi być ewidentnie ten, który wprowadza ograniczenia.

Dyskusja z udziałem m. in. samorządu Świnoujścia na temat szczegółów niniejszej ustawy ma się odbyć w najbliższy poniedziałek w Urzędzie Wojewódzkim.
Relacja Joanny Maraszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty