Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
argum.eu

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Dzieci zrobiły ogromny hałas w studiu S1 Radia Szczecin w rytm muzyki prosto z słonecznej Brazylii, grając na bębnach. To w ramach festiwalu "Mniejszości pod polską flagą"- organizowanego przez Baltic Neopolis Orchestra i Radio Szczecin.
Na warsztatach "Szalone Bębny Ameryki Południowej", maluchy pod czujnym okiem Rafała Krzanowskiego instruktora z grupy sambowej Bloco Pomerania doskonaliły grę na tych instrumentach perkusyjnych.

- Ważna jest współpraca, pan mówi a my walimy w tę bębny. Najtrudniej to mi się grało te szybkie dźwięki - mówi Łucja. - Gram na bębnach około roku, bardzo polubiłem chodzić na różne warsztaty dodatkowe. Trzema mieć dobry słuch i trzymać rytm - mówi Leon. - Bębny to jest korzyść dla organizmu dla wyzwolenia i szukania swojej energii. One dają relaks, cierpliwość by zagrać coś fajnego, to też jest integracja w grupie - mówi Krzanowskiego.

Idea festiwalu "Mniejszości pod polską flagą" to integracja szczecinian, którzy nie urodzili się w naszym kraju, lecz wybrali Szczecin jako swój drugi dom. Wystąpią artyści z różnych stron świata od Wietnamu po Portugalię.

Impreza potrwa do 30 września. Organizatorami imprezy są: Baltic Neopolis Orchestra i Radio Szczecin.
Relacja Marcina Kokolusa [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty