Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Materiały promocyjne
Materiały promocyjne
To miejski western z akcją w Szczecinie i głównym bohaterem wzorowanym na szczecińskiej postaci. "Święty z Centralnego" - nowa powieść Jakuba Ćwieka - popularnego autora kryminałów i powieści fantastycznych, dzieje się w Szczecinie, a postać która gra główne skrzypce, zbudowana jest na szkielecie znanego trenera sztuk walk - Mariusza Linke.
To historia w starym, dobrym stylu. Właśnie taką, staroszkolną postacią, był Mariusz i dlatego bohater - Kancer - nosi wiele jego cech - wyjaśnia pisarz. Wybór padł na niego, ze względu na jego bogate doświadczenie, ale też to, że nigdy nie zostawiał nikogo bez pomocy.

- Mamy tutaj historię człowieka, który staje w obronie dawnego znajomego, który był bezdomnym. Kiedy ten bezdomny znika, to nikt się tym nie przejmuje, bo nie przejmujemy się tym, że znikają ludzie, na których na co dzień nie zwracamy uwagi. Natomiast Kancer i tutaj jest analogia do Mariusza, bo on był dokładnie takim człowiekiem, on patrzył na ludzi, na których niekoniecznie wszyscy inni zwracają uwagę. Nigdy nie może być obojętny wobec właśnie bezprawia, wobec podłości ludzkiej - mówi Jakub Ćwiek.

Mariusz Linke był pierwszym w Polsce posiadaczem czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu. Trenował wielu zawodników, także MMA, zdobył stopień mistrzowski także w judo.

Jakub Ćwiek jest laureatem m.in. nagrody im. Janusza Zajdla, przyznawanej autorom literatury fantastycznej. Znany jest również z pisania kryminałów i występów stand-upowych.
Wybór padł na niego, ze względu na jego bogate doświadczenie, ale też to, że nigdy nie zostawiał nikogo bez pomocy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty