Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Kawiarenka akademicka przy ul. Bogurodzicy 3, gdzie do dziś spotykają się studenci. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Kawiarenka akademicka przy ul. Bogurodzicy 3, gdzie do dziś spotykają się studenci. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Nowa wspólnota postakademicka tworzy się "W Sercu" u szczecińskich chrystusowców.
To grupa ludzi, która przez kilkanaście ostatnich lat tworzyła największe duszpasterstwo akademickie w Szczecinie w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy placu Zwycięstwa. Teraz odnawiają dawne kontakty i wspólnie dalej chcą rozwijać swoją wiarę w Kościele.

Po spotkaniu w lecie w Mórkowie koło Poznania, gdzie posługuje teraz były duszpasterz akademicki Szczecina, powstał pomysł, był spotykać się cyklicznie w Szczecinie.

- Na razie raz w miesiącu na niedzielnej mszy świętej - mówi ks. Zbigniew Regucki. - Planujemy wspólny wyjazd na ferie zimowe, może jakieś rekolekcje w Wielkim Poście, na pewno jakieś wakacyjne spotkanie i myślę, że coraz bardziej wyraźne jest pragnienie częstszych spotkań, w których moglibyśmy się wspólnie modlić czy siadać do Słowa Bożego - mówi ks. Regucki.

Justyna Strabel w duszpasterstwie akademickim była około 10 lat. - Hasłem naszego duszpasterstwa zawsze były słowa, że "nie zgaśnie tej przyjaźni żar, która połączyła nas". I tu nie chodzi tu tylko o przyjaźń między nami, ale przede wszystkim o przyjaźń i relację z Chrystusem - podkreśla Justyna.

Agnieszka Azierska, 6 lat w Odzie. - Ja przyjeżdżam na spotkania ze Świnoujścia. Możemy się tu formować w relacji Chrystusowej, ale też zacieśniając nasze przyjaźnie, które się stworzyły w tamtych latach - dodaje Agnieszka.

W środę o 6 rano wspólnota spotka się na Roratach "W Sercu" u chrystusowców.

Więcej o nowej wspólnocie w audycji „Religia na fali”.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty