Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Niewielkie, kolorowe kwiatowe układanki z kafelków powstały w ubytku chodnika ulicy Krzywoustego, na odrapanej ścianie pod arkadami przy Bramie Portowej czy w zniszczonym murze na Niebuszewie.
Autorkami są trzy koleżanki, Ania, Ania i Magda, które działają pod szyldem "Badyleee".

- Wybieramy kafelki, patrzymy, które pasują do już ułożonych. Takie puzzle... To bardzo relaksujące zajęcie. - Kafelki odzyskane, wyrzucone, znalezione, których użyjemy do stworzenia mozaiki. - To miejsce, gdzie odpadły kafelki i tworzymy tu coś małego, ładnego, co zwróci uwagę przechodniów i może polepszy ludziom dzień. - Są to takie kwiatki, niezapominajki. - Projekt "Badyleee" powstał pierwszego dnia wiosny, spontanicznie. Nagle okazało się, że wszystkie lubimy mozaiki. Prowodyrką jest Ania. Miała ten pomysł. - Rzuciłam swoją firmę sprzątającą i postanowiłam malować muralki i..., od czegoś zacząć. - A ja pracuję w korporacji, pracuję zdalnie... - opowiadały o sobie i o swojej pracy Ania, Ania i Magda.

Mozaiki są mniej więcej wielkości A4.

Mozaiki znajdziecie na chodniku przy ul. Krzywoustego 62 ale też na murze w przelotce miedzy ulicami Warcisława a Łuczniczą oraz przy ul. Wyszyńskiego 7. Na razie, bo kolejne powstają...

W poprzednie wakacje "Badyleee", jako "kwiatowa partyzantka" sadziły również kwiaty na ulicach miasta.
Relacja Anny Łukaszek [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty