Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. drugiezycie.eu
Fot. drugiezycie.eu
Ta jedna nasza decyzja może podarować życie komuś innemu. Chodzi o oświadczenie woli. Choć nie ma mocy prawnej może być drogowskazem. - W Polsce obowiązuje zgoda domniemana, czyli każdy z nas jest potencjalnym dawcą narządów - tłumaczył dr Jacek Zawierucha, prezes Fresenius Medical Care, organizator kampanii edukacyjnej o dawstwie narządów „Drugie życie”.
- Natomiast deklaracja woli ma pomóc lekarzowi w rozmowie z rodziną potencjalnego dawcy i wskazać, że ten człowiek chciał oddać swoje narządy, podpisał deklarację woli. To jest tylko to. Ona prawnie nie ma żadnego takiego wiążącego aspektu - mówi Zawierucha.

W piątek w Szczecinie ruszyła jej 18. edycja. W jej ramach uczniowie II LO w Szczecinie otrzymali oświadczenia woli, które mają być pretekstem do rozmowy o transplantacji.

Edycja tekstu: Kamila Kozioł
- W Polsce obowiązuje zgoda domniemana, czyli każdy z nas jest potencjalnym dawcą narządów - tłumaczył dr Jacek Zawierucha, prezes Fresenius Medical Care, organizator kampanii edukacyjnej o dawstwie narządów „Drugie życie”.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty