Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz

Kołobrzeska wieża ciśnień. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Kołobrzeska wieża ciśnień. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Kołobrzeska wieża ciśnień nie trafi na sprzedaż. Władze miasta powiedziały "nie" pomysłowi zbycia zabytku.
Obiekt przy ulicy Budowlanej należy do Miejskich Wodociągów i Kanalizacji. Nie jest jednak wykorzystywany przez spółkę w jej działalności, a dzierżawiony dla prywatnego podmiotu. Jego utrzymanie generuje natomiast wysokie koszty, stąd pomysł prezesa wodociągów, by wystawić nieruchomość na sprzedaż.

Taki pomysł spotkał się ze stanowczym sprzeciwem władz miasta. Michał Kujaczyński,
rzecznik magistratu zaznacza, że nie ma zgody na wyprzedawanie zabytków znajdujących się w miejskich zasobach.

- Od kilku lat panuje trend odwrotny: to miasto nabywa zabytki, dba o nie. Niestety, nie brakowało przykładów takich zabytków w rękach prywatnych, które nie przetrwały próby czasu, a właściciel nie miał ani środków, ani sił, żeby je odnowić - powiedział.

Wniosek miał stanąć na zgromadzeniu wspólników spółki. To miasto ma jednak większościowe udziały, a w związku z tym pomysł sprzedaży zabytku trafił do kosza.

Edycja tekstu: Jacek Rujna
Relacja Przemysława Polanina [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty