Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Ponad 21 tysięcy osób otrzymało prezenty w ramach świątecznej akcji "TAK nieWIELE".
Zorganizowały je Fundacje: Małych Stópek i Donum Vitae. Upominki trafiły do prawie 700 placówek pomocowych w całej Polsce.

Po raz piąty pomoc dotarła do podopiecznych m.in. domów pomocy społecznej, domów samotnej matki i hospicjów. Akcja polegała na przygotowaniu prezentu do 150 zł, co mógł uczynić każdy.

- Kiedy zaczynaliśmy akcję cztery lata temu, to zaczęliśmy od 200 prezentów. To coś niesamowitego - przyznaje ksiądz Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

- Jest tak wielka otwartość serca i hojność tych, którzy chcą, aby święta nie tylko były w ich sercu, ale także, aby święta radowały innych - dodaje Kancelarczyk.

- Każdego roku udaje się przywołać uśmiech na twarzach potrzebujących - dodaje Anna Palembas z Fundacji Małych Stópek. - A te świąteczne marzenia wcale nie są wygórowane, nieraz nas samych zaskakują, bo to są z reguły małe, drobne rzeczy. Stąd ta przewodnia myśl, to hasło, które mówi, że niewiele potrzeba, aby dać tak wiele szczęścia - podkreśla Palembas.

To sukces wszystkich darczyńców i instytucji, którzy sporządzili listę prezentów - podkreślili organizatorzy.

Autorka edycji: Joanna Chajdas
Relacja Piotra Kołodziejskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty