Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

źródło: pixabay.com/ Schluesseldienst (domena publiczna)
źródło: pixabay.com/ Schluesseldienst (domena publiczna)
Czy mieszkania modułowe, czyli po prostu kontenery będą rozwiązaniem problemu z lokatorami mieszkań komunalnych i socjalnych, którzy mają gigantyczne długi wobec miasta? Takie pytanie postawili radni w Kołobrzegu. To reakcja na dane przedstawione przez magistrat, dotyczące wysokości zadłużenia w miejskich lokalach.
Łączny dług lokatorów wynosi 8,2 mln zł. Radni, szukając rozwiązania problemu, sprawdzają prawne możliwości budowy osiedla z mieszkaniami kontenerowymi dla dłużników.

Radna Izabela Zielińska mówi, że w Polsce są gminy, które decydowały się na taki krok. - To taki trochę straszak dla tych, którzy mają zobowiązania, żeby zobaczyli, że jednak gmina podejmuje jakieś restrykcyjne kroki - podkreśla.

Ostrożnie do tematu podchodzą urzędnicy. Wiceprezydent Ewa Pełechata mówi, że jest za wcześnie na konkretne deklaracje. - To nie jest moment, w którym będziemy planować działkę i budowanie mieszkalnictwa modułowego, bo tutaj ten aspekt społeczny jest niesłychanie ważny - dodaje Pełechata.

Temat ma być przedmiotem analiz kolejnych komisji i klubów w Radzie Miasta. Kontenerowe mieszkania powstawały już w Gdańsku czy Poznaniu. W Szczecinie po społecznej krytyce władze wycofały się z tego pomysłu.

Autorka edycji: Joanna Chajdas
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty