Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Fot. www.pixabay.com/photo-2241577 (domena publiczna)
Fot. www.pixabay.com/photo-2241577 (domena publiczna)
To może być niespokojna noc dla strażaków i ekip pogotowia energetycznego. Pomorze Zachodnie znajdzie się w objęciach frontu atmosferycznego powodującego falę intensywnych opadów deszczu i wyładowań.
Sytuacja ma być dynamiczna. Silny wiatr może łamać drzewa i gałęzie, może też dochodzić do przerw w dostawach prądu.

Jak mówi rzeczniczka MSWiA Karolina Gałecka wszystkie służby po odprawie w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa postawione są w stan podwyższonej gotowości.

- Potwierdzono, że wszystkie jednostki są w pełnej gotowości. Tutaj głównie Państwowa Straż Pożarna na bieżąco monitoruje sytuację. Jeśli zajdzie taka potrzeba natychmiast wyśle dodatkowych strażaków do regionów najbardziej zagrożonych deszczem i ulewami - dodaje Gałecka.

Wydano ostrzeżenie drugiego stopnia dla województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego, a także ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw zachodniopomorskiego, opolskiego, śląskiego i łódzkiego. Alert meteo obowiązuje do wtorku.

Edycja tekstu: Natalia Chodań
Jak mówi rzeczniczka MSWiA Karolina Gałecka wszystkie służby po odprawie w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa postawione są w stan podwyższonej gotowości.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty