Budynek dworca kolejowego w Dąbiu z dużym opóźnieniem. Jak przekazały nam Polskie Koleje Państwowe, ma być udostępniony podróżnym pod koniec roku.
Miał być gotowy w połowie 2025, termin zakończenia remontu był kilka razy przekładany.
Z pasażerami w Dąbiu rozmawiała nasza reporterka Weronika Łyczywek.
- Przed chwilą kupowałam bilety. Ale nie w budynku dworca. No niestety, nieczynny już od dłuższego czasu. Szkoda, że tyle czasu. - Jestem pierwszy raz w życiu, nie byłam przygotowana na to, że jest nieczynny. - Za długo. Pieniędzy nie ma. Są pieniądze, proszę pani, to się wszystko robi raz, dwa. - To naprawdę jest bardzo dużo lat już. Nie umiem nawet policzyć ile, ale kilka ładnych lat. - Czekamy, cierpliwie czekamy i wtedy przyjdziemy na wielkie otwarcie. - No trwa długo dosyć, a kiedy się skończy? - mówili podróżni w Dąbiu.
Remont opóźnia się przez to, że w okolicy planowana jest wymiana sieci wodociągowej - powiedziała przedstawicielka PKP SA Agnieszka Jurewicz.
- Konieczne były dodatkowe ustalenia i uzyskanie formalnych zgód. Obecnie uzgadniany jest projekt nowego wodociągu z uwzględnieniem oczekiwań miasta Szczecin - dodała Jurewicz.
Na dworcu w Dąbiu trwają też prace na peronach - powstaje tam m.in przejście podziemne, wiaty, i ławki. Jak informują PKP PLK, które są odpowiedzialne za tę część remontu - infrastruktura jest już gotowa, czeka jeszcze na ostatnie odbiory, które zakończą się za kilka dni.
W sprawie wymiany sieci wodociągowej wysłaliśmy pytania do miasta - czekamy na odpowiedź.
Z pasażerami w Dąbiu rozmawiała nasza reporterka Weronika Łyczywek.
- Przed chwilą kupowałam bilety. Ale nie w budynku dworca. No niestety, nieczynny już od dłuższego czasu. Szkoda, że tyle czasu. - Jestem pierwszy raz w życiu, nie byłam przygotowana na to, że jest nieczynny. - Za długo. Pieniędzy nie ma. Są pieniądze, proszę pani, to się wszystko robi raz, dwa. - To naprawdę jest bardzo dużo lat już. Nie umiem nawet policzyć ile, ale kilka ładnych lat. - Czekamy, cierpliwie czekamy i wtedy przyjdziemy na wielkie otwarcie. - No trwa długo dosyć, a kiedy się skończy? - mówili podróżni w Dąbiu.
Remont opóźnia się przez to, że w okolicy planowana jest wymiana sieci wodociągowej - powiedziała przedstawicielka PKP SA Agnieszka Jurewicz.
- Konieczne były dodatkowe ustalenia i uzyskanie formalnych zgód. Obecnie uzgadniany jest projekt nowego wodociągu z uwzględnieniem oczekiwań miasta Szczecin - dodała Jurewicz.
Na dworcu w Dąbiu trwają też prace na peronach - powstaje tam m.in przejście podziemne, wiaty, i ławki. Jak informują PKP PLK, które są odpowiedzialne za tę część remontu - infrastruktura jest już gotowa, czeka jeszcze na ostatnie odbiory, które zakończą się za kilka dni.
W sprawie wymiany sieci wodociągowej wysłaliśmy pytania do miasta - czekamy na odpowiedź.
Edycja tekstu: Natalia Chodań

Radio Szczecin