Fala upałów nadeszła nad Pomorze Zachodnie. Lokalne władze uruchamiają specjalne procedury. W Kołobrzegu miasto przygotowało miejsca do ochłody i nabrania wody.
W poszukiwaniu chwili ochłody warto skorzystać z kurtyn wodnych - zachęca Michał Kujaczyński, rzecznik kołobrzeskiego magistratu.
- Uruchamiamy kurtyny wodne w trzech miejscach w Kołobrzegu, przy latarni morskiej na Skwerze komandora Stanisława Mieszkowskiego, w pobliżu Regionalnego Centrum Kultury przy ulicy Solnej 1 oraz na Skwerze Miast Partnerskich między ulicami Ratuszową i Katedralną - podkreślał Kujaczyński
Działają także poidełka, w których można uzupełniać bidony czy butelki. Uruchomiono je przy ratuszu, Regionalnym Centrum Kultury, na deptaku przy Sułkowskiego, a cztery znajdują się przy molo. W niedzielne popołudnie przy latarni morskiej będzie można otrzymać bezpłatnie wodę pitną.
Według prognoz temperatura w Kołobrzegu ma w ten weekend oscylować wokół 30 stopni Celsjusza.
- Uruchamiamy kurtyny wodne w trzech miejscach w Kołobrzegu, przy latarni morskiej na Skwerze komandora Stanisława Mieszkowskiego, w pobliżu Regionalnego Centrum Kultury przy ulicy Solnej 1 oraz na Skwerze Miast Partnerskich między ulicami Ratuszową i Katedralną - podkreślał Kujaczyński
Działają także poidełka, w których można uzupełniać bidony czy butelki. Uruchomiono je przy ratuszu, Regionalnym Centrum Kultury, na deptaku przy Sułkowskiego, a cztery znajdują się przy molo. W niedzielne popołudnie przy latarni morskiej będzie można otrzymać bezpłatnie wodę pitną.
Według prognoz temperatura w Kołobrzegu ma w ten weekend oscylować wokół 30 stopni Celsjusza.
Edycja tekstu: Michał Tesarski

Radio Szczecin