Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Arcybiskup Zygmunt Kamiński został 25. Doktorem Honoris Causa Uniwersytetu Szczecińskiego.
Uczelnia wyróżniła metropolitę najwyższym tytułem za wkład w utworzeniu Wydziału Teologicznego w Szczecinie. W uroczystościach wzięły udział m.in. najważniejsze osobistości kościoła, z kardynałem Józefem Glempem na czele. Tytuł Honoris Causa nadał arcybiskupowi, rektor uniwersytetu, Waldemar Tarczyński.

- To dla mnie osobista radość i szczęśliwy dzień - powiedział abp-senior Zygmunt Kamiński.

Arcybiskup Kamiński w tej chwili jest już na emeryturze, ale przez 53 lata pełnił posługę duszpasterską. Do jego zasług należy m.in. aktywna praca w Episkopacie Polski, gdzie przewodniczył stronie kościoła w trakcie przygotowania ustawy normującej stosunki Państwo - Kościół.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty