Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Piotr Kołodziejski [PR Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [PR Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [PR Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [PR Szczecin]
Ks. Jerzy Popiełuszko w kazaniach wzywał do zgody. Jego dewizą były słowa św. Pawła "Zło dobrem zwyciężaj" powiedział dziś w homilii Abp Angelo Amato, Prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych. Wysłannik papieża przewodniczył uroczystej mszy św. na Pl. Piłsudskiego w Warszawie, podczas której zamordowany blisko 26 lat temu przez funkcjonariuszy SB ks. Jerzy został ogłoszony nowym błogosławionym.
W mszy św. beatyfikacyjnej wzięli udział duchowni z kraju i zagranicy oraz setki tysięcy wiernych. List Apostolski w imieniu Benedykta XVI odczytał po łacinie wysłannik papieża abp Amato, a po nim uczynił to abp Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. - Za radą Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych naszą władzą Apostolską zezwalamy, aby odtąd Czcigodnemu Słudze Bożemu Jerzemu Popiełuszce, prezbiterowi i męczennikowi wytrwałemu i niestrudzonemu świadkowi Chrystusa, który zwyciężył zło dobrem aż do przelania krwi, przysługiwał tytuł błogosławionego i aby jego święto obchodzono corocznie 19 października, w dniu jego narodzin dla nieba - odczytał w Liście Apostolskim abp Nycz. Wśród licznych pielgrzymów przybyłych do Warszawy również z naszego regionu byli związkowcy z Solidarności, grupy parafialne ze Szczecina, ale też mieszkańcy Kołobrzegu, którzy nie kryli emocji i wzruszenia. - Dla mnie ks. Jerzy jest nowym wcieleniem Chrystusa, który poniósł niewyobrażalne tortury i męki - mówiła jedna z uczestniczek pielgrzymki. Po mszy procesja z relikwiami nowego błogosławionego przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej. Tam, w Panteonie Wielkich Polaków relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki zostaną złożone. Zobacz zdjęcia.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty