Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Około 30 osób ze Szczecina wyjechało w środę z Dworca Głównego na spotkanie młodzieży pod hasłem "Góra Tabor" w Mórkowie. Fot. Wojciech Zagaj [Radio Szczecin]
Około 30 osób ze Szczecina wyjechało w środę z Dworca Głównego na spotkanie młodzieży pod hasłem "Góra Tabor" w Mórkowie. Fot. Wojciech Zagaj [Radio Szczecin]
Około 30 osób ze Szczecina wyjechało w środę z Dworca Głównego na spotkanie młodzieży pod hasłem "Góra Tabor" w Mórkowie, niedaleko Leszna w Wielkopolsce.
Spotkanie odbywa się na terenie klasztoru chrystusowców, w miejscu, w którym formują się przyszli księża. Uczestnicy nocują tam w namiotach. Od środy do niedzieli będą uczestniczyć w warsztatach, modlić się, brać udział w imprezach sportowych, będą też koncerty, świadectwa wiary, konferencje. Uczestnicy odnowią też sakrament chrztu świętego.

- To jest spotkanie, które zmienia - tłumaczy uczestniczka. - Wchodzimy na górę metaforycznie. To szczyty naszej wiary, a potem będziemy musieli zejść w doliny i ponieść to wszystko dalej. Wiele osób jedzie tam po to, żeby znaleźć źródła radości w Bogu. Miłość do Boga i bliźniego też jest źródłem radości.

- Mnie wysłała mama, ale zobaczymy, co będzie - mówi młody chłopak. - Może poznam dużo nowych osób.

Organizatorem spotkania jest Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego "Razem" ze Szczecina. W tym roku w "Górze Tabor" uczestniczy ponad 200 osób z całej Polski. Po raz pierwszy była zorganizowana w 2003 roku w Rewalu.

Biblijna Góra Tabor na północy Izraela to miejsce Przemienienia Chrystusa wobec apostołów.
Około 30 osób ze Szczecina wyjechało w środę z Dworca Głównego na spotkanie młodzieży pod hasłem "Góra Tabor" w Mórkowie.

Zobacz także

2014-09-14, godz. 09:45 Szczecińscy studenci pomagają w Etiopii Sześcioro studentów z duszpasterstwa akademickiego 'W Sercu' u chrystusowców wraz ze swoim opiekunem przebywa na trzytygodniowym wolontariacie misyjnym w Etiopii. » więcej 2014-08-19, godz. 10:24 Uzdrowienia w moryńskim kościele? Tłumy na rekolekcjach misjonarza z Indii Prawie tysiąc osób z całej Polski zjechało w miniony weekend do Morynia na rekolekcje w tamtejszej parafii. Spotkania prowadził pochodzący z Indii ojciec Zachariasz. Jak twierdzą uczestnicy rekolekcji, doszło wtedy do kilkudziesięciu… » więcej 2014-08-10, godz. 10:46 Przedszkole oparte na wartościach katolickich powstaje w Szczecinie Przedszkole z edukacją Montessori powstaje na szczecińskim Osowie. To pierwsza placówka w mieście, która będzie działać w domu parafialnym. » więcej 2014-07-29, godz. 11:40 3- i 80-latek idą na Jasną Górę. Przed nimi pół tysiąca kilometrów [ZDJĘCIA, WIDEO] Dziecko, starszy pan i mężczyzna, który nie opuścił żadnej z 30-stu Szczecińskich Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę. Prawie 200 osób wyruszyło we wtorek rano spod sanktuarium na osiedlu Słonecznym. Do pokonania mają ponad pół… » więcej 2014-07-27, godz. 15:38 Pokazali radosny Kościół w Szczecinie. Papiescy stypendyści kończą obóz letni Ponad 1200 stypendystów papieskiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia kończy letni obóz integracyjny w Szczecinie. » więcej 2014-07-27, godz. 12:47 Biskupi i księża kapituły katedralnej popierają profesora Chazana Czy normy prawa państwowego stanowione w sposób samowolny, niezgodny z Bożą prawdą, chociaż wydawałyby się sprawiedliwe i przegłosowane większością parlamentarną, są do zachowania? - pytał metropolita szczecińsko-kamieńsk… » więcej 2014-07-27, godz. 10:17 Ostatni dzień jarmarkowych atrakcji Jeszcze tylko w niedzielę można odwiedzać Jarmark Jakubowy przed szczecińską katedrą. » więcej 2014-07-26, godz. 08:15 Jarmark Jakubowy przy szczecińskiej katedrze trwa w najlepsze [WIDEO] Występ zespołu Poparzeni Kawą Trzy to jeden z głównych punktów soboty na Jarmarku Jakubowym w Szczecinie. Na plac przed katedrą przyciągają jednak przede wszystkim zapachy regionalnych potraw. » więcej 2014-07-25, godz. 17:53 Na rowerach szlakiem św. Jakuba Przejechali na rowerach prawie 1400 kilometrów. Dziewięcioro cyklistów zakończyło w piątek rowerową pielgrzymkę śladem świętego Jakuba, którą rozpoczęli w litewskiej Kretyndze. » więcej 2014-07-25, godz. 14:30 Jarmark Jakubowy dla ciała i dla ducha W piątek przed szczecińską katedrą zaczyna się na dobre Jarmark Jakubowy. Dla mieszkańców Szczecina to znak, że w jednym miejscu przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji kulinarnych i artystycznych. » więcej
169170171172173174175