Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Mszy św. w katedrze przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Mszy św. w katedrze przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Św. Jan Paweł II został patronem Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. To z okazji 25-lecia najbardziej rozpoznawalnej w Polsce instytucji charytatywnej.
Jubileusz świętowali wolontariusze, a wśród nich Andrzej Konopelski, przełożony parafialnego zespołu Caritasu w Barnimiu.

- Pomagamy ludziom w różnych sprawach. Płacimy im za wodę, energię elektryczną, kupujemy bilety miesięczne, wykupujemy rehabilitacje i leki - mówi Konopelski.

Mszy św. w katedrze przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga.

- Po II wojnie światowej polikwidowano szpitale, sierocińce, domy opieki, szkoły i masę innych zakładów pracy, które Caritas prowadził. Tworzymy to od nowa - mówił Dzięga.

Zaraz po zakończeniu nabożeństwa w Filharmonii Szczecińskiej odbyła się gala jubileuszowa i koncert.

Po raz pierwszy przyznano też statuetki dla najbardziej zasłużonych dla organizacji. Wyróżnienia otrzymali: s. Miriam, która jest inicjatorką misji wolontariackiej na Haiti, ks. Tomasz Kancelarczyk - organizator największego w Polsce Marszu dla Życia i obrońca nienarodzonych, a także Gmina Miasto Szczecin. Nagrodę specjalną za współpracę - medal św. Elżbiety - od Caritas w Berlinie otrzymała pani Tamara Jędruszek z parafialnego oddziału Caritas na szczecińskich Pomorzanach.

Na Pomorzu Zachodnim w ramach Caritas działają m.in. schroniska dla bezdomnych, jadłodajnie, ośrodki wsparcia dla rodziny i hospicjum.
Jubileusz świętowali wolontariusze, a wśród nich Andrzej Konopelski, przełożony parafialnego zespołu Caritasu w Barnimiu.
Mszy św. w katedrze przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga.

Zobacz także

2015-12-25, godz. 09:42 Szczecińscy dominikanie świętują okrągły jubileusz Dokładnie 25 lat temu w Szczecinie powstała parafia dominikanów. Ówczesny biskup diecezji Kazimierz Majdański sprowadził zakonników i powierzył prowadzenie parafii. » więcej 2015-12-25, godz. 08:44 Świąteczne życzenia metropolity. Abp Dzięga do mieszkańców [WIDEO] Nie bójcie się przyjąć Miłosierdzia Pana - życzy metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga wszystkim mieszkańcom Szczecina i Pomorza Zachodniego. » więcej 2015-12-25, godz. 03:02 Pasterka w katedrze. "Jest wiele znaków odrzucenia Bożego ładu" Każde pokolenie i naród musi rozpoznawać ład dany przez Ojca światu i dany człowiekowi i albo przyjmować, albo niestety może też go odrzucać - mówił abp Andrzej Dzięga w homilii podczas pasterki w Bazylice Archikatedralnej św… » więcej 2015-12-19, godz. 08:57 Skompletuj paczkę dla malucha i samotnej mamy 250 maluchom i ich mamom w całym kraju chce pomóc Fundacja Małych Stópek w Szczecinie. To druga edycja akcji 'Paczuszka dla Maluszka'. » więcej 2015-12-08, godz. 12:23 Wyjątkowy rok w Kościele i ważna decyzja papieża Owacje na placu Świętego Piotra i symboliczne wejście do bazyliki dwóch papieży - Franciszka i Benedykta XVI. W dzień uroczystości Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny stolica apostolska zainaugurowała Rok Święty, nazwany Jubileuszem… » więcej 2015-12-06, godz. 12:50 Jedna świeca a może pomóc milionom 100 tysięcy świec na wigilijny stół przygotował Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Zebrane z ich sprzedaży środki pomogą najbardziej potrzebującym Polakom. » więcej 2015-12-05, godz. 09:52 Polscy misjonarze zostaną błogosławionymi Zostali zabici z nienawiści do wiary - w sobotę odbędzie się ich beatyfikacja. 24 lata temu w Pariacoto w Peru partyzanci z komunistycznego ugrupowania Świetlisty Szlak zamordowali polskich franciszkanów Zbigniewa Strzałkowskiego i… » więcej 2015-11-05, godz. 16:49 Coraz więcej w "Paczce dla Rodaka i Bohatera na Kresach" Ponad 16 tysięcy złotych - tyle jest już na koncie 'Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach'. To szczecińska akcja świątecznej pomocy Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie. » więcej 2015-10-24, godz. 11:08 Papież Franciszek na meczu piłkarskim w Polsce? Na boisku pojedynek Lewandowski - Messi, a na trybunach... papież Franciszek. Jak informuje 'Przegląd Sportowy', taki piłkarski hit ma szykować Polski Związek Piłki Nożnej. » więcej 2015-10-15, godz. 15:14 Modlitwa za utracone dzieci Nabożeństwo za dzieci, które zmarły odbędzie się na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. To w ramach przypadającego w czwartek Dnia Dziecka Utraconego. » więcej
156157158159160161162