Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
My Hrabiny - zapowiedź spotkania autorskiego
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Pierwsza w Szczecinie misja ewangelizacyjna na ulicach miasta. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Pierwsza w Szczecinie misja ewangelizacyjna na ulicach miasta. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Pierwsza w Szczecinie misja ewangelizacyjna na ulicach miasta oraz wizyta prymasa Polski - to ważniejsze wydarzenia minionego roku w Kościele na Pomorzu Zachodnim.
Obok tradycyjnych już: największego w Polsce Marszu dla Życia czy też Jarmarku Jakubowego, w maju przez tydzień świeccy z różnych wspólnot kościelnych wychodzili mówić o wierze na place Szczecina.

- Wychodzimy z kościołów, żeby pokazać kim jesteśmy. Chcemy dzielić się radością i miłością ze wszystkimi, którzy są na ulicach - tłumaczyli ewangelizatorzy. - Wszyscy wychodzą na ulice miast, Kościół powinien być tutaj już dawno, jak najbliżej ludzi.

Przez cały rok świętowaliśmy też 25-lecie Caritas, który na ziemiach zachodnich tworzy blisko tysiąc wolontariuszy.

- Praca charytatywna ma swój czar. To inna miłość - uważa jedna z wolontariuszek.

W październiku w Rzymie biskupi obradowali na synodzie na temat rodziny. Jego rezultaty papież przedstawi w osobnym dokumencie.

- Rodzina jest najważniejszym bastionem, który teraz musimy obronić, abyśmy przetrwali - mówi ks. dr Krzysztof Łuszczek z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Rozpoczęty 2016 rok będzie w Kościele w Polsce przede wszystkim zdominowany przez dwa wydarzenia: obchody 1050-lecia Chrztu Polski, które odbędą się w kwietniu w Gnieźnie i Poznaniu oraz Światowe Dni Młodzieży, które pod koniec lipca rozpoczną się z udziałem papieża Franciszka w Krakowie.

Podsumowanie minionego roku w Kościele na Pomorzu Zachodnim, ale także w Polsce i na świecie na www.radioszczecin.pl/religia.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty