Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Mszy św. w katedrze przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Mszy św. w katedrze przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Św. Jan Paweł II został patronem Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. To z okazji 25-lecia najbardziej rozpoznawalnej w Polsce instytucji charytatywnej.
Jubileusz świętowali wolontariusze, a wśród nich Andrzej Konopelski, przełożony parafialnego zespołu Caritasu w Barnimiu.

- Pomagamy ludziom w różnych sprawach. Płacimy im za wodę, energię elektryczną, kupujemy bilety miesięczne, wykupujemy rehabilitacje i leki - mówi Konopelski.

Mszy św. w katedrze przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga.

- Po II wojnie światowej polikwidowano szpitale, sierocińce, domy opieki, szkoły i masę innych zakładów pracy, które Caritas prowadził. Tworzymy to od nowa - mówił Dzięga.

Zaraz po zakończeniu nabożeństwa w Filharmonii Szczecińskiej odbyła się gala jubileuszowa i koncert.

Po raz pierwszy przyznano też statuetki dla najbardziej zasłużonych dla organizacji. Wyróżnienia otrzymali: s. Miriam, która jest inicjatorką misji wolontariackiej na Haiti, ks. Tomasz Kancelarczyk - organizator największego w Polsce Marszu dla Życia i obrońca nienarodzonych, a także Gmina Miasto Szczecin. Nagrodę specjalną za współpracę - medal św. Elżbiety - od Caritas w Berlinie otrzymała pani Tamara Jędruszek z parafialnego oddziału Caritas na szczecińskich Pomorzanach.

Na Pomorzu Zachodnim w ramach Caritas działają m.in. schroniska dla bezdomnych, jadłodajnie, ośrodki wsparcia dla rodziny i hospicjum.
Jubileusz świętowali wolontariusze, a wśród nich Andrzej Konopelski, przełożony parafialnego zespołu Caritasu w Barnimiu.
Mszy św. w katedrze przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga.

Zobacz także

2015-10-11, godz. 12:29 Duchowa inauguracja roku akademickiego Rektorzy, wykładowcy i studenci wszystkich szczecińskich uczelni spotkają się w niedzielę na nabożeństwie w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. » więcej 2015-10-11, godz. 08:14 Ekumeniczny bieg dla hospicjum Bieg na 5 km rozpocznie się w niedzielę po 15 w Lasku Arkońskim w Szczecinie. Zamiast opłaty startowej uczestnicy mogą wesprzeć Hospicjum św. Jana Ewangelisty. » więcej 2015-10-11, godz. 07:55 Dziś stawiamy żywy pomnik Janowi Pawłowi II Blisko 30 stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia będzie w niedzielę zbierać na swoją edukację na ulicach Szczecina, przygotowali też atrakcje dla mieszkańców. » więcej 2015-10-06, godz. 12:09 Dominikanin robi "coming out" w Radiu Szczecin Ojciec Tomasz Alexiewicz opowiedział w 'Rozmowach pod krawatem' o tym, jak w wieku 25 lat postanowił, że nie będzie mieć dzieci. Dodał, że żyje w celibacie i jest szczęśliwy. » więcej 2015-10-04, godz. 08:16 Synod Biskupów wznawia obrady Uroczysta msza św. pod przewodnictwem papieża Franciszka rozpocznie dziś w Watykanie 14. zgromadzenie zwyczajne Synodu Biskupów. » więcej 2015-09-30, godz. 14:40 Prymas Polski w Szczecinie Prymas Polski abp Wojciech Polak gości w Szczecinie. Do południa uczestniczył na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego w konferencji poświęconej kardynałowi Józefowi Glempowi. O godzinie 15.15 przewodniczył mszy św. w… » więcej 2015-09-28, godz. 14:24 Papież do młodych: To spotkanie zmieniło moje życie Nie bójcie się! On na was czeka! Tak papież Franciszek zachęca młodych do szukania Boga w swoim życiu. W siedzibie Episkopatu Polski zaprezentowano orędzie Ojca Świętego na 31. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. » więcej 2015-09-23, godz. 22:29 Chrześcijanie ze Szczecina modlili się za uchodźców Kilkadziesiąt osób wzięło udział w nabożeństwie ekumenicznym w intencji uchodźców w Szczecinie. » więcej 2015-09-23, godz. 07:20 Modlitwa za uchodźców w Szczecinie Biskup senior Marian Błażej Kruszyłowicz będzie przewodniczył nabożeństwu ekumenicznemu w intencji uchodźców w środę w Szczecinie w Bazylice św. Jana Chrzciciela. » więcej 2015-09-20, godz. 08:34 Najtrudniejsza pielgrzymka Papieża Papież Franciszek rozpoczął swoją 10, jak twierdzą specjaliści najbardziej emocjonującą, ale i również najtrudniejszą swoją zagraniczną pielgrzymkę. W sobotnie popołudnie czasu lokalnego wylądował on na lotnisku w Hawanie. » więcej
158159160161162163164