Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Dominikanin robi swój "coming out" na antenie Radia Szczecin. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Dominikanin robi swój "coming out" na antenie Radia Szczecin. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Ojciec Tomasz Alexiewicz opowiedział w "Rozmowach pod krawatem" o tym, jak w wieku 25 lat postanowił, że nie będzie mieć dzieci. Dodał, że żyje w celibacie i jest szczęśliwy.
- Nie jestem kastratem, więc jak widzę młode kobiety, to patrzę z męskim zainteresowaniem, ale także z dojrzałym szacunkiem i towarzyszy temu modlitwa - powiedział dominikanin.

Ojciec Alexiewicz zaznaczył, że choć nie ma własnych dzieci, uratował kilkoro od aborcji, rozmawiając z ich matkami.

- Myślę, że mam przynajmniej jednego dzieciaka, którego uratowałem, bo powiedziałem matce, że jeśli będzie potrzeba, to ja zaadoptuje i zadbamy o to - przyznał o. Alexiewicz.

Księża i zakonnicy w ostatnich dniach dokonują tzw. "coming outów" i publikują w internecie filmiki ze swoimi wyznaniami o życiu w celibacie - to w odpowiedzi na wystąpienie ks. Krzysztofa Charamsy, które zbulwersowało Kościół i dużą część opinii publicznej. Polski duchowny z Watykanu ogłosił, że jest gejem i przedstawił dziennikarzom narzeczonego Eduardo. Zaapelował o szacunek dla homoseksualistów.
Ojciec Tomasz Alexiewicz dodał, że żyje w celibacie i jest szczęśliwy.
Ojciec Alexiewicz zaznaczył, że choć nie ma własnych dzieci, uratował kilkoro od aborcji, rozmawiając z ich matkami.

Zobacz także

2015-12-25, godz. 09:42 Szczecińscy dominikanie świętują okrągły jubileusz Dokładnie 25 lat temu w Szczecinie powstała parafia dominikanów. Ówczesny biskup diecezji Kazimierz Majdański sprowadził zakonników i powierzył prowadzenie parafii. » więcej 2015-12-25, godz. 08:44 Świąteczne życzenia metropolity. Abp Dzięga do mieszkańców [WIDEO] Nie bójcie się przyjąć Miłosierdzia Pana - życzy metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga wszystkim mieszkańcom Szczecina i Pomorza Zachodniego. » więcej 2015-12-25, godz. 03:02 Pasterka w katedrze. "Jest wiele znaków odrzucenia Bożego ładu" Każde pokolenie i naród musi rozpoznawać ład dany przez Ojca światu i dany człowiekowi i albo przyjmować, albo niestety może też go odrzucać - mówił abp Andrzej Dzięga w homilii podczas pasterki w Bazylice Archikatedralnej św… » więcej 2015-12-19, godz. 08:57 Skompletuj paczkę dla malucha i samotnej mamy 250 maluchom i ich mamom w całym kraju chce pomóc Fundacja Małych Stópek w Szczecinie. To druga edycja akcji 'Paczuszka dla Maluszka'. » więcej 2015-12-08, godz. 12:23 Wyjątkowy rok w Kościele i ważna decyzja papieża Owacje na placu Świętego Piotra i symboliczne wejście do bazyliki dwóch papieży - Franciszka i Benedykta XVI. W dzień uroczystości Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny stolica apostolska zainaugurowała Rok Święty, nazwany Jubileuszem… » więcej 2015-12-06, godz. 12:50 Jedna świeca a może pomóc milionom 100 tysięcy świec na wigilijny stół przygotował Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Zebrane z ich sprzedaży środki pomogą najbardziej potrzebującym Polakom. » więcej 2015-12-05, godz. 09:52 Polscy misjonarze zostaną błogosławionymi Zostali zabici z nienawiści do wiary - w sobotę odbędzie się ich beatyfikacja. 24 lata temu w Pariacoto w Peru partyzanci z komunistycznego ugrupowania Świetlisty Szlak zamordowali polskich franciszkanów Zbigniewa Strzałkowskiego i… » więcej 2015-11-05, godz. 16:49 Coraz więcej w "Paczce dla Rodaka i Bohatera na Kresach" Ponad 16 tysięcy złotych - tyle jest już na koncie 'Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach'. To szczecińska akcja świątecznej pomocy Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie. » więcej 2015-10-24, godz. 11:08 Papież Franciszek na meczu piłkarskim w Polsce? Na boisku pojedynek Lewandowski - Messi, a na trybunach... papież Franciszek. Jak informuje 'Przegląd Sportowy', taki piłkarski hit ma szykować Polski Związek Piłki Nożnej. » więcej 2015-10-15, godz. 15:14 Modlitwa za utracone dzieci Nabożeństwo za dzieci, które zmarły odbędzie się na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. To w ramach przypadającego w czwartek Dnia Dziecka Utraconego. » więcej
157158159160161162163