Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Pierwsza w Szczecinie misja ewangelizacyjna na ulicach miasta. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Pierwsza w Szczecinie misja ewangelizacyjna na ulicach miasta. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Pierwsza w Szczecinie misja ewangelizacyjna na ulicach miasta oraz wizyta prymasa Polski - to ważniejsze wydarzenia minionego roku w Kościele na Pomorzu Zachodnim.
Obok tradycyjnych już: największego w Polsce Marszu dla Życia czy też Jarmarku Jakubowego, w maju przez tydzień świeccy z różnych wspólnot kościelnych wychodzili mówić o wierze na place Szczecina.

- Wychodzimy z kościołów, żeby pokazać kim jesteśmy. Chcemy dzielić się radością i miłością ze wszystkimi, którzy są na ulicach - tłumaczyli ewangelizatorzy. - Wszyscy wychodzą na ulice miast, Kościół powinien być tutaj już dawno, jak najbliżej ludzi.

Przez cały rok świętowaliśmy też 25-lecie Caritas, który na ziemiach zachodnich tworzy blisko tysiąc wolontariuszy.

- Praca charytatywna ma swój czar. To inna miłość - uważa jedna z wolontariuszek.

W październiku w Rzymie biskupi obradowali na synodzie na temat rodziny. Jego rezultaty papież przedstawi w osobnym dokumencie.

- Rodzina jest najważniejszym bastionem, który teraz musimy obronić, abyśmy przetrwali - mówi ks. dr Krzysztof Łuszczek z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Rozpoczęty 2016 rok będzie w Kościele w Polsce przede wszystkim zdominowany przez dwa wydarzenia: obchody 1050-lecia Chrztu Polski, które odbędą się w kwietniu w Gnieźnie i Poznaniu oraz Światowe Dni Młodzieży, które pod koniec lipca rozpoczną się z udziałem papieża Franciszka w Krakowie.

Podsumowanie minionego roku w Kościele na Pomorzu Zachodnim, ale także w Polsce i na świecie na www.radioszczecin.pl/religia.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2016-02-14, godz. 18:03 Te symbole pielgrzymują po całym świecie. Teraz są w Szczecinie [ZDJĘCIA] Msza św. w parafii pw. św. Rodziny w Szczecinie, a następnie procesja na Jasne Błonia i modlitwa przed pomnikiem św. Jana Pawła II - to kolejny etap pielgrzymki symboli Światowych Dni Młodzieży. Krzyż i Ikona Matki Bożej od tygodnia… » więcej 2016-02-14, godz. 09:58 Cuda się zdarzają. Z ulicy wrócił do domu Wychodzenie z bezdomności jest niezwykle trudne, ale przy wsparciu cuda się zdarzają - mówią młodzi ludzie z katolickiej wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. W Szczecinie działają od ośmiu lat. » więcej 2016-02-14, godz. 02:43 Muzyczne powitanie symboli ŚDM w seminarium [ZDJĘCIA] Monodram i koncert w seminarium duchownym. Tak było w sobotni wieczór i noc w Szczecinie, który gości symbole Światowych Dni Młodzieży. » więcej 2016-02-13, godz. 15:08 Szczecin przyjmie symbole Światowych Dni Młodzieży [PROGRAM] Symbole Światowych Dni Młodzieży od soboty są w Szczecinie. Krzyż i Ikona Matki Bożej od tygodnia pielgrzymują po parafiach Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej 2016-02-13, godz. 14:44 Mieszkańcy regionu na darmowych badaniach. "Tylko chwalić takie akcje" [ZDJĘCIA] 120 pacjentów z regionu skorzystało w sobotę z darmowych badań u specjalistów w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. To w ramach Światowego Dnia Chorego. » więcej 2016-02-13, godz. 08:00 Można wesprzeć potrzebujących. Pomoże w tym skarbonka Osiem tysięcy Skarbonek Miłosierdzia trafiło do parafii w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w ramach przedświątecznej pomocy Caritas. W corocznej akcji 'Jałmużna Wielkopostna' trzy wyznania chrześcijańskie organizują pomoc… » więcej 2016-02-10, godz. 06:53 Katolicy rozpoczynają Wielki Post. Dziś Popielec Dziś Środa Popielcowa. Katolicy rozpoczynają Wielki Post, czyli 40-dniowy okres bezpośredniego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. » więcej 2016-02-07, godz. 09:27 Bezdomni mają swój profil na fb Założył profil o bezdomnych Szczecina i chce łamać stereotypy o ludziach, którzy zostali bez dachu nad głową. Kamil Kielan należy do katolickiej wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. » więcej 2016-02-06, godz. 10:51 Symbole Światowych Dni Młodzieży na Pomorzu Zach. Światowe Dni Młodzieży w lipcu, ale w sobotę młodzież z Pomorza Zachodniego rozpocznie duchowe przygotowanie do tego wydarzenia. Granice Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przekroczą symbole ŚDM: Krzyż i Ikona Matki Bożej. » więcej 2016-01-18, godz. 08:14 Chrześcijanie modlą się o jedność Katolicy, prawosławni i protestanci rozpoczynają Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. » więcej
155156157158159160161