Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a w tle z prawej Sanktuarium św. Jana Pawła II. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a w tle z prawej Sanktuarium św. Jana Pawła II. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
O 8.45 rano papież przejdzie przez Bramę Miłosierdzia. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
O 8.45 rano papież przejdzie przez Bramę Miłosierdzia. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Wizyta papieża Franciszka w Krakowie-Łagiewnikach wypełni pierwszą część soboty podczas Światowych Dni Młodzieży. Wieczorem w podkrakowskich Brzegach rozpocznie się nocne czuwanie, na którym organizatorzy spodziewają się około miliona osób.
O 8.45 rano papież przejdzie przez Bramę Miłosierdzia. Ojciec Święty wyspowiada pięciu młodych ludzi w językach włoskim, hiszpańskim i francuskim w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Siostra Elżbieta Siepak ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia podkreśla, że Sanktuarium Miłosierdzia Bożego to miejsce wyjątkowe wybrane przez Boga.

- Tu wraz ze śmiercią św. s. Faustyny Pan Bóg złożył dla Kościoła i świata wielki dar - dar orędzia o Bożym Miłosierdziu. To dar Boga dla naszych czasów, jak mówił o nim Jan Paweł II. Ten dar Jan Paweł II przekazał Kościołowi na trzecie tysiąclecie wiary. Dlatego do tego miejsca przybywają pielgrzymi z całego świata i młodzi. Niektórzy marzą, żeby w tym miejscu ktoś chociaż się za nich pomodlił - dodaje s. Elżbieta.

To tu znajduje się również obraz słynący łaskami i grób św. s. Faustyny. - To miejsce objawień św. Faustyny. Ma ich tu zanotowanych ponad 280. Te objawienia były nie tylko w kaplicy, ale także w tak prozaicznych miejscach jak ogród, korytarz, klatka schodowa. Tu praktycznie każde miejsce nosi ślady objawień św. s. Faustyny.

Sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach należy do 30 największych ośrodków kultu religijnego na świecie. Pod względem liczby krajów, z których przybywają pielgrzymi Łagiewniki są zaraz za rzymskimi kościołami. Częstochowa wyprzedza Łagiewniki, ale pod względem liczby pielgrzymów. Rocznie sanktuarium w Łagiewnikach odwiedza około 2 mln osób. Podczas Światowych Dni Młodzieży dziennie jest około 100 tys. osób.

To z Łagiewnik na świat wyszła idea Bożego Miłosierdzia. Jezus objawił się w tym miejscu s. Faustynie i przekazał, by rozwijała ideę Miłosierdzia Bożego na świat.

Około kilometra od tego Sanktuarium znajduje się Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie papież będzie przewodniczył mszy św. Początek o 10.15.

O 13 Franciszek zje obiad z 12 przedstawicielami młodych różnych krajów. A wieczorem uda się na Campus Miłosierdzia na czuwanie z młodzieżą.

Ponad miliona osób spodziewają się organizatorzy na sobotnim nocnym czuwaniu w Brzegach. To najdłuższe wydarzenie Światowych Dni Młodzieży. Brzegi są położone kilkanaście kilometrów od Krakowa.

W sobotę o 19 papież pojawi się na Campusie Misericordiae by wspólnie z młodymi modlić się. Będzie też uwielbienie Boga tańcem i śpiewem. Chrześcijanie różnych wyznań dadzą także ekumeniczny koncert. Do nocnego świętowania w Brzegach przygotowują się także szczecinianie. Wśród nich s. Franciszka z młodzieżą z parafii na Pomorzanach.

- Będzie trudno, ale damy radę - mówią pielgrzymi ze Szczecina. - Będziemy robić pobożny raban. Będziemy się modlić. Jesteśmy przygotowani na wszystkie warunki. Mamy duże worki, w które możemy się schować, są karimaty. Nic nas nie przestraszy.

W niedzielę rano papież odprawi Mszę Św. Posłania i ogłosi miejsce kolejnego spotkania młodych za trzy lata.

Więcej o Łagiewnikach i ŚDM w niedzielnej audycji katolickiej "Religia na fali".

Program ŚDM w Krakowie.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2016-01-17, godz. 00:48 Polsko-żydowski dialog u szczecińskich dominikanów Modlitwa, wykłady i koncert pieśni żydowskiej w wykonaniu Chóru Kameralnego Okręgowej Izby Lekarskiej „Remedium” w Szczecinie pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke złożyły się na sobotni wieczór w kościele dominikanów. » więcej 2016-01-07, godz. 07:09 Boże Narodzenie w Kościele wschodnim Prawosławni i grekokatolicy świętują Boże Narodzenie. Różnica w dacie świętowania wynika z kalendarza. » więcej 2016-01-06, godz. 14:09 Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Szczecina [WIDEO, ZDJĘCIA] Orszak Trzech Króli przeszedł w środę z placu Armii Krajowej na plac Lotników. » więcej 2016-01-06, godz. 10:03 Trzej Królowie odwiedzą Szczecin Chrześcijanie zachodni obchodzą w środę Uroczystość Objawienia Pańskiego, w Kościele Rzymskokatolickim potocznie nazywaną świętem Trzech Króli. » więcej 2016-01-06, godz. 09:26 Różne języki świata zabrzmiały w szczecińskiej katedrze W katedrze św. Jakuba odbyła się msza święta za obcokrajowców mieszkających w Szczecinie, a także ich rodziny. » więcej 2016-01-03, godz. 15:39 Abp Dzięga: Nie bójmy się i módlmy się za Polskę Obchody 1050-lecia Chrztu Polski i Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka to wydarzenia, które zdominują życie Kościoła w Polsce w 2016 roku. » więcej 2016-01-03, godz. 09:29 Czym żył Kościół w minionym roku? Krótkie podsumowanie 2015 Pierwsza w Szczecinie misja ewangelizacyjna na ulicach miasta oraz wizyta prymasa Polski - to ważniejsze wydarzenia minionego roku w Kościele na Pomorzu Zachodnim. » więcej 2015-12-30, godz. 10:57 "Człowiek pasji i czynu". Wspominają o. Jana Górę To był człowiek charyzmatyczny i chodził swoimi drogami - tak zmarłego ponad tydzień temu o. Jana Górę wspomina przeor szczecińskich dominikanów. » więcej 2015-12-25, godz. 10:17 Żywe szopki przyciągają szczecinian [ZDJĘCIA] Na wspólne kolędowanie przy żywych szopkach zapraszają trzy szczecińskie parafie - dwie na Lewobrzeżu, trzecia po drugiej stronie Odry. » więcej 2015-12-25, godz. 09:42 Szczecińscy dominikanie świętują okrągły jubileusz Dokładnie 25 lat temu w Szczecinie powstała parafia dominikanów. Ówczesny biskup diecezji Kazimierz Majdański sprowadził zakonników i powierzył prowadzenie parafii. » więcej
158159160161162163164